Futbal

Corgoňliga: FC Nitra - MFK Ružomberok 3:1

V 26. kole Corgoňligy Ružomberok prehral v Nitre. Tréner Jozef Chovanec pred zápasom povedal, že má veľa zranených hráčov a tým pádom problémy so zostavou. Chcel ale, aby sa mužstvo už výsledkovo aj herne zlepšilo. Jeden strelený gól je ale primálo na tím, ktorý chcel byť tretí.

Ilustračný obrázok k článku Corgoňliga:  FC Nitra - MFK Ružomberok 3:1

FC Nitra – MFK Ružomberok 3:1 (1:0)

Góly: 21. a 58. Pillár, 74. Mikuš – 59. Kotora. Rozhodoval: Chumura, ŽK: Špalek – Ďubek, Nosek, 1030 divákov

FC Nitra: Putnocký – Kolbas, Kostelný, Pillár, Husár – Augustín – Šmehyl, Špalek (67. Kutra – 78. Boszorád), Kleber – Mikuš (86. Harbuľák), Böhm MFK Ružomberok: Kováč (18. Nikolič) – Nosek, Kružliak, Adamovič, P. Maslo – Nagy – Kotora, Bartoš (79. Serečin), Ďubek, Zreľák – Tawamba

O záchranu bojujúca Nitra privítala v 26. kole na svojom trávniku Ružomberok. Už v 3. minúte vystrašil domácich Nagy, ktorého strela len tesne minula Putnockého bránu. Na strane Nitry odpovedal po Mikušovej krásnej prihrávke Böhm, sám pred brankárom však trestuhodne nedal. Zverencov Ladislava Hudeca to však nemuselo mrzieť, pretože v 21. minúte po rohu najvyššie vyskočil Pillár a prekonal náhradného gólmana Nikoliča. Ten dve minúty predtým vystriedal zraneného Kováča. Aktívny Mikuš to následne skúšal aj sám, hosťujúci brankár však bol tentoraz pozorný.

Po zmene strán potiahol loptu Maslo, našiel Tawambu, ktorý však zblízka nedostal loptu do brány. Na opačnej strane Kleber vysunul do dobrého úniku Husára, no ani ten nenamieril presne. V 58. minúte sa skóre menilo druhýkrát, keď sa opäť presadil Pillár a zblízka dorazil loptu do siete. Hostia znížili expresne rýchlo zásluhou Kotoru, ktorý po výbornej Maslovej prihrávke nemohol nedať. Ružomberok mohol následne aj vyrovnať, pri Bartošovej hlavičke však stál Putnocký na správnom minúte. Nitrania poistili svoj náskok v 74. minúte, keď po spätnej prihrávke nekompromisne skóroval Mikuš a zariadil víťazstvo 3:1.

Ladislav Hudec, tréner Nitry: „Keďže nám nič iné neostávalo, bojovali sme zo všetkých síl. Vypracovali sme si veľa šancí a dať tri góly Ružomberku je dobrý počin. Chlapci si zaslúžia veľkú pochvalu.“

Jozef Chovanec, tréner Ružomberka: „Do zápasu sme vstúpili aktívne, ako sme aj chceli. Vypracovali sme si nejaké šance, bohužiaľ, to bolo z našej strany všetko. Následne sme podali zbabelý výkon, domáci nás predčili a zaslúžene zvíťazili.“