Ivana Milanová Iné športy Rôzne Šport Správy

Cyklistickú sezónu otvoria Liptáci hromadnou jazdou po CykloKorytničke

Hromadnou jazdou po turisticky vyhľadávanej náučno-relaxačnej trase neďaleko Ružomberka pre peších, bežcov aj cyklistov s názvom CykloKorytnička v sobotu 6. mája symbolicky otvoria účastníci novú cyklistickú sezónu na Liptove.

Ilustračný obrázok k článku Cyklistickú sezónu otvoria Liptáci hromadnou jazdou po CykloKorytničke
Zdroj: Mesto Ružomberok

Zraz je naplánovaný o 9.00 h pri vstupnej bráne.

Na trati prebiehajú až do otvorenia úpravy. Od októbra sa ružomberskej radnici podarilo presvetliť časť trasy od Podsuchej po Patočiny, na viacerých úsekoch upravili povrch a celú trasu vyčistili. Do soboty chcú ešte prevalcovať celú neasfaltovanú časť trasy. „Po otvorení sezóny budeme postupne čistiť staré kamenné mosty, ktorých sú po celej trase desiatky. A aby sme návštevníkom Liptova zároveň pripomenuli jej pôvodné využitie, v Bielom Potoku osadíme aj foto-maketu rušňa Korytničky,“ uviedla Gabriela Demčáková z mestského úradu v Ružomberku.

Od oficiálneho otvorenia v júni minulého roka sa CykloKorytnička stala vyhľadávanou trasou pre dovolenkárov. Len vlani ju navštívilo viac ako 5000 návštevníkov.

„Jej originalita spočíva v trasovaní po ceste bývalej úzkorozchodnej železnice. Popri trati máme viacero informačných tabúl o histórii tunajšej železnice a o krajine okolo, najmä zaujímavosti a tipy na výlety,“ informovala PR manažérka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Liptov Katarína Šarafínová.

Zdroj: ruzomberok.dnes24.sk

Trať približne 23 kilometrov dlhej cyklotrasy vedie na hranici dvoch národných parkov – Nízkych Tatier a Veľkej Fatry. Začína v južnej časti Ružomberka na ulici Šoltésovej a jej koniec je priamo v Kúpeľoch Korytnica.

„V letnej sezóne sa turisti dostanú na štart CykloKorytničky našim Holiday Busom a pre cyklistov pripravujeme aj fakultatívne výlety,“ prezradila novinky riaditeľka OOCR Región Liptov Darina Bartková s tým, že v liptovskom regióne je v súčasnosti dostupných viac ako 800 kilometrov značených cyklistických trás.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie