CykloKorytnička otvorí svoje brány už dnes. Ako prebiehala výstavba? (foto+video)

Ponuka regiónu Liptov pre horských cyklistov, ale aj turistov a bežcov, sa rozšíri o novú nenáročnú náučno-relaxačnú trasu z Ružomberka do Korytnice. Trasa meria 23km s prevýšením 300m a vedie cez hranicu dvoch národných parkov - Nízke Tatry a Veľká Fatra.

Ivana Milanová
Ilustračný obrázok k článku CykloKorytnička otvorí svoje brány už dnes. Ako prebiehala výstavba? (foto+video)
Zdroj: Informačné centrum Ružomberok

„Cyklokorytnička" je náučno – relaxačná trasa pre peších turistov, bežcov a cyklistov na horských bicykloch z Ružomberka do Korytnice. Jej originalita spočíva v jej trasovaní po ceste bývalej úzkorozchodnej železnice, ktorá bola naposledy v prevádzke ešte v minulom storočí.

Všetci cyklisti, ktorí majú záujem zúčastniť sa slávnostného otvorenia novej 23 km dlhej trasy, sa môžu o 09.00 h pripojiť k cyklistickému peletónu v Ružomberku. V Liptovskej Osade bude pripravený krátky kultúrny program a oficiálne otvorenie cyklokorytničky. V cieľovej stanici v Korytnici bude od poludnia do večera pripravený sprievodný program a chutné občerstvenie.

Program:

 • 09:00 Štart cyklopelotónu na ul. Šoltésovej v Ružomberku (pri bývalej zápalkárni)
 • 09:15 Pozdravenie pelotónu v Bielom Potoku
 • 10:30 Otváranie Cyklokorytničky v Liptovskej Osade
 • 12:15 Začiatok kultúrneho programu v Korytnici – Kúpeľoch
 • 13:00 Miťo Bomba
 • 14:00 Tombola (cena tombolového lístka 2,00€ – v cene je cyklofľaša s logom)
 • 14:30 Jadranka

Moderátor: Lukáš Pavlásek

Atrakcie: remeselný jarmoček, maľovanie na tvár, cukrová vata

Trasa cyklokorytničky začína v Ružomberku na ul. Šoltésovej /smer Banská bystrica. Cestou prechádzame malebnými zákutiami Revúckej doliny, tvorenými riekou Revúcou a dozvedáme sa prostredníctvom informačných panelov o histórii a význame železnice. Svojim jednoduchým terénom je určená pre rodiny s deťmi.

TRASA:

 1. 1. Ružomberok /ul. Šoltésova, smer Banská Bystrica/
 2. 2. Biely Potok
 3. 3. Jazierce
 4. 4. Podsuchá
 5. 5. Liptovská Osada
 6. 6. Patočiny
 7. 7. Korytnica Kúpele

Popri cyklotrase sa nachádza viacero infotabúľ s informáciami o histórii železničky a zaujímavostiach okolitej krajiny. V cieli trasy – Korytnici si môžete dopriať liečivé minerálne vody najvyššej kvality. Občerstvenie popri trase sa nachádza aj v Liptovskej Osade, na Podsuchej, v Bielom Potoku a v Ružomberku. Trasa meria 23 km s prevýšením 400 m. Prajeme vám pekný výlet po Cyklokorytničke, príjemný zážitok z jazdy, aktívny odpočinok v prírode Veľkej Fatry a Nízkych Tatier, ale aj spomienku na trasu, ktorá patrí určite k najkrajším na Slovensku.

Čítajte tiež:

http://ruzomberok.dnes24.sk/…nicku-240670

http://ruzomberok.dnes24.sk/…tredy-240538

Zdroj: Mesto Ružomberok