Tomáš Batiz Futbal

Ďalší prípravný zápas Liptákov: Ruža zvíťazila nad Karvinou

Futbalisti MFK Ružomberok odohrali ďalší prípravný zápas. V ňom si poradili s českým tímom z Karvinej.

Ilustračný obrázok k článku Ďalší prípravný zápas Liptákov: Ruža zvíťazila nad Karvinou

Ružomberok mal výborný vstup do stretnutia keď v 11. minúte otvoril skóre Tihomir Kostadinov. Desať minút pred koncom úvodného dejstva síce vyrovnal Vojtěch Smrž na 1:1, no už po troch minútach Erik Daniel vyslal peknú strelu spoza veľkého vápna a vrátil hostí do vedenia. Bodku za stretnutím dal v 84. minúte Rastislav Kružliak, keď namieril presne do horného rohu a Liptáci zvíťazili v Karvinej 3:1.

Pred začiatkom nového ročníka Fortuna ligy odohrajú Ružomberčania ešte jeden prípravný duel. V sobotu 14. júla 2018 o 18:00 sa predstavia na hlavnom ihrisku ružomberského štadióna, kde privítajú Třinec.

MFK Karviná – MFK Ružomberok 1:3 (1:2)

• Góly: 35. Smrž – 11. Kostadinov, 38. Daniel, 84. R. Kružliak
  • MFK Karviná: Pastornický – Putyera, Piroch, Moskál, Letić – Smrž – Štepanovský (58. Egri), Suchan, Weber (69. Lingr), Galuška – Řapek
  • MFK Ružomberok: Čtvrtečka – Čurma, J. Maslo, Twardzik, Urdinov (70. Madleňák) – Daniel (70. Jedinák), Kochan (30. Brenkus), Kostadinov (70. R. Kružliak), Gal Andrezly (70. Gešnábel) – Takáč (83. Kmeť) – Tandir (58. Gerec)

Zdroj: MFK Ružomberok