Futbal

Ďalšia prehra na vlastnom trávniku, Bystričania si odvážajú tri body

V tradičnom derby cez kopec sa čakalo jediné - po prehre v Zlatých Moravciach bodovať doma opäť naplno, napísala klubová webstránka. Opak sa stal skutočnosťou a MFK Ružomberok prehral doma s Banskou Bystricou. Zlá správa pred utorkovým prvým semifnále pohára s Košicami.

Ilustračný obrázok k článku Ďalšia prehra na vlastnom trávniku, Bystričania si odvážajú tri body

MFK Ružomberok – Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:1)

Gól: 4. Slančík. Rozhodoval: Weiss, ŽK: Maslo, Adamovič – Chrien, B. Lupták, Kliment, Vajda, 1803 divákov

Ružomberok: Kováč – L. Lupták, Kružliak, Adamovič, Maslo – Zošák (46. Almaský, 78. Kotora), Nagy – Zreľák, Ďubek, Lovás (23. Bartoš) – Serečin

Banská Bystrica: Boroš – Vajda, Nosko, Podstavek – B. Lupták – Kliment, Chrien (76. Rejdovian), Považanec, Peňaška, Střihavka (65. Plavšič) – Slančík (90.+ Šovčík)

Vo 4. minúte Slančík dostal kolmicu za obranu Liptákov, v ružomberskej šestnástke si ľahúčko zasekol stopéra Adamoviča a presnou strelou do ľavého kúta nedal brankárovi Kováčovi žiadnu šancu – 0:1. V 26. minúte mohlo byť vyrovnané, Ďubek krásnym pasom oslovil Zreľáka, ten si dobre prebral loptu vo „veľkom vápne“ vojakov, no chytal sa za hlavu, že minul priestor medzi žrďami. Domáca obrana kopila chyby. V 15. minúte po akcii Slančík – Střihavka mal Kliment pred sebou prázdnu bránu, no poslednej chvíli ratoval Maslo. O tri minúty neskôr zase Chrien obišiel aj Kováča a jeho strelu z uhla na bránkovej čiare stopol Adamovič. Ružomberčania do prestávky nič nevymysleli, vpredu boli úplne bezzubí.

V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, hostia boli rýchlejší, futbalovejší aj nebezpečnejší. Hneď v jeho úvode sa Bystričania natlačili pred domácu bránu a Slančík v páde trafil bočnú sieť. V 54. minúte Kliment vyzval na druhý gól novú akvizíciu Dukly českého legionára Střihavku, no ten zo šiestich metrov v tutovej pozícii prestrelil. Po dlhom čase, v 58. minúte prišiel nebezpečnejší okamih zo strany Liptákov, Almaský sa uvoľnil za hranicou pokutového územia, ale mieril iba nad. V 60. minúte na druhej strane Kováč v páde len reflexívne nohou vyrazil tečovanú strelu Slančíka z bezprostrednej blízkosti. V 66. minúte domáci gólman kryl Chrienovu štipľavú ranu zvnútra šestnástky. V závere Ružomberčania predsa svojho súpera pritlačili a usadili sa na jeho polovici. V 80. minúte veľmi pekný futbalový moment ponúkol striedajúci Kotora, ale takisto mal vychýlený projektil.

Jozef Chovanec, tréner Ružomberka: „Chceli sme hrať lepšie, zápas nám po žiadnej stránke nevyšiel. Očakávanie od tohto stretnutia sme nesplnili a súhlasím, že víťazstvo hostí mohlo byť vyššie. Takže aj trošku šťastie stálo pri nás. Bystrica hrala veľmi koncentrovane smerom dozadu, bola lepšia v osobných súbojoch, aj celkove vyzerala lepšie na ihrisku ako my.“

Norbert Hrnčár, tréner Banskej Bystrice: „Mne sa zápas hodnotí s dobrými pocitmi. Podali sme veľmi dobrý výkon, boli sme lepším tímom a vytvorili sme si množstvo šancí. Výsledok ani neodzrkadľuje dianie na ihrisku, mohli sme vyhrať vyšším rozdielom. Slančík po zdravotných problémoch bol opäť taký, akého ho chceme.“

Neuznaný gól B.Bystrice za stavu 0:1