Tomáš Batiz Futbal

Ďalšia prehra ružomberského béčka: Liptáci neuspeli v Komárne

Futbalisti MFK Ružomberok B prehrali v 17. kole 2. ligy na ihrisku Komárna. Pre hráčov Ružomberka to je už štvrtá prehra v rade.

Ilustračný obrázok k článku Ďalšia prehra ružomberského béčka: Liptáci neuspeli v Komárne

Prvú veľkú šancu mali v 4. minúte domáci hráči, lenže ich strelu z uhla smerujúcu do brány v poslednej chvíli odvrátil Holub. V 26. minúte sa Komárno ujalo vedenia, keď Domonkos premenil pokutový kop – 1:0. Vzápätí mohli Liptáci vyrovnať, lenže Brenkusovu tvrdú ranu z hranice šestnástky zastavilo brvno a Novotného dorážku vyrazil brankár. V 31. minúte Knežević zvýšil domáci náskok na 2:0. V závere úvodného dejstva Krajčírik vyrazil nebezpečnú strelu Fokaidisa.

Po hodine hry to vyskúšal z hranice šestnástky Kmeť, ale Ásványi bol na mieste. O sedem minút neskôr sa Brenkus preštrikoval cez obranu a vyslal z ľavej strany strieľaný center, ktorý spred bránkovej čiary odkopol Varjas. V 74. minúte Krela zvýšil domáci náskok na 3:0. O osem minút neskôr Mário Almaský vystrelil z hranice veľkého vápna tesne nad brvno. V 86. minúte našli domáci hráči v šestnástke Sandala a ten sa pred Krajčírikom nemýlil – 4:0. Už po minúte dostal na druhej strane Rastislav Kružliak peknú prihrávku, lenže namieril tesne vedľa vzdialenejšej žrde. V závere získali Liptáci priamy kop, no Brenkusov strieľaný center skončil tesne nad brvnom a ružomberská rezerva prehrala v Komárne 0:4.

Tím MFK Ružomberok B sa rozlúči s jesennou časťou 2. ligy v nedeľu 24. novembra 2019 o 10:30, kedy má na programe domácu dohrávku trinásteho kola s Podbrezovou.

KFC Komárno – MFK Ružomberok B 4:0 (2:0)

• Góly: 26. Domonkos (z 11m), 31. Knežević, 74. Krela, 86. Sandal
  • KFC Komárno: Ásványi – Udeh, Varjas, Saláta, Pittner, Domonkos, Begáň (53. Rigo), Sandal, Fokaidis (62. Krela), Pinte, Knežević (79. Kollár)
  • MFK Ružomberok: Krajčírik – Bajtoš, Ondrek, Holub, Madleňák (46. Múdry), J. Kudlička, Kmeť (72. Hatala), Dopater (52. R. Kružliak), Brenkus, Mário Almaský, Novotný
Zdroj: MFK Ružomberok