Tomáš Batiz Správy

Detská klinika vojenskej nemocnice získala nový oximeter

Nemocnica v Ružomberku získala nový oximeter. Prenosný oximeter je pre zdravotníkov pomocníkom pri starostlivosti o najmenších pacientov.

Ilustračný obrázok k článku Detská klinika vojenskej nemocnice získala nový oximeter
Foto: Jozef Milan

Vedenie detskej kliniky Ústrednej vojenskej nemocnice (ÚVN) SNP Ružomberok – Fakultnej nemocnice (FN) získalo nový oximeter. Podľa informácií z oficiálnej webovej stránky nemocnice im prístroj venovalo ružomberské futbalové družstvo Ako chcete, ktoré koncom minulého roka zorganizovalo charitatívny futbalový turnaj v obci Ľubochňa.

„Nechceli sme, aby to bolo len o futbale a stretnutí. Hľadali sme aj nejaký účel celej akcie. Vymysleli sme, že spravíme charitatívny turnaj. Vyzbierali sme peniaze na štartovnom. Našli sa však aj darcovia a sponzori. Vyzbierali sme 2875 eur,“ povedal organizátor turnaja Andrej Kostroš.

Peniaze venovali trom konkrétnym adresátom z okolia Ružomberka. Jedným z nich bola aj detská klinika vojenskej nemocnice. Prenosný oximeter je pre zdravotníkov pomocníkom pri starostlivosti o najmenších pacientov. „Prednosťou prístroja je výborný užívateľský komfort pre zdravotné sestry pri monitorovaní vitálnych funkcií u detských pacientov, či už na lôžku, alebo počas ambulantného vyšetrenia. Prístroj monitoruje okamžitú saturáciu kyslíka periférnej krvi a tlak krvi. Pohotovo nám poskytne základné a presné informácie o týchto životne dôležitých údajoch,“ vysvetlil prednosta detskej kliniky ÚVN SNP Ružomberok – FN Viliam Žilínek.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie