Správy

Dvojciferné číslo infikovaných v okrese Ružomberok: Epidemiológovia prezradili viac

Po pondelkovom testovaní sa náš okres zaradil medzi tri s najvyšším počtom nových prípadov. Tentokrát ide o dvojciferné číslo.

Ilustračný obrázok k článku Dvojciferné číslo infikovaných v okrese Ružomberok: Epidemiológovia prezradili viac
Zdroj: LF UPJŠ

Na Slovensku v pondelok (21. 9.) pribudlo 175 nakazených novým koronavírusom, ich celkový počet tak stúpol na 6 931. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI).

V okrese Ružomberok dvadsať nových pozitívne testovaných pacientov.

Koronavírus v okrese potvrdili štrnástim ženám a šiestim mužom. Od začiatku testovania zaznamenali v okrese už 63 pozitívnych prípadov.

Regionálne úrady verejného zdravotníctva (RÚVZ) na Slovensku v pondelok (21. 9.) zaznamenali väčšinu nových prípadov ochorenia COVID-19 u aktívne dohľadaných kontaktov.

Pôvod niektorých ochorení z nášho regiónu objasnil Úrad verejného zdravotníctva ÚVZ Dolný Kubín: „Väčšinu potvrdených prípadov v územnej pôsobnosti RÚVZ tvorili klienti a zamestnanci zariadenia sociálnych služieb v Trstenej, pričom časť z týchto prípadov bola vykázaná v okrese Ružomberok. V zariadení sú zakázané návštevy, RÚVZ v spolupráci s krízovými štábmi okresov Námestovo a Tvrdošín pripravuje lokálne opatrenia pre tieto okresy,“ informujú hygienici na sociálnej sieti.

Laboratóriá spravili v pondelok 2 664 testov. Z ochorenia COVID-19 sa vyliečilo ďalších 97 pacientov a pribudlo jedno nové úmrtie. Celkovo Slovensko eviduje 40 úmrtí na nový koronavírus.

V nemocniciach je hospitalizovaných 140 pacientov, potvrdené ochorenie COVID-19 má 115 z nich. Na JIS je 10 osôb, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 8 pacientov,“ informuje ministerstvo zdravotníctva.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie