Petra Janigová Iné športy

Fanúšikovia na turnaji v Prahe druhí

Ružomberčania opäť nechýbali na futsalovom turnaji pre fanúšikov a opäť boli úspešní. Na 1. ročníku Viktoria Winter cup 2012 skončili druhí.

Už niekoľko rokov sa fanúšikovia z ružomberského futbalového fanklubu Ružafans činia nielen na tribúnach, ale cudzia im nie je ani samotná hra. Futbal hrajú pre radosť a keď je príležitosť, tak aj súťažne. V súčasnosti tak účinkujú pod názvom Ruža v Mestskej futsalovej lige v Liptovskom Mikuláši, no sezónu im každoročne spestrujú aj turnaje v susednej Českej republike. A nielen tak hocijaké, tieto sú určené špeciálne pre aktívnych fanúšikov, ktorí svoje kluby povzbudzujú doma a tiež na ihriskách súperov. Do tejto kategórie patrí aj halový turnaj Viktoria Winter cup 2012, ktorý v Prahe po prvý krát zorganizovali fanúšikovia Viktorie Žiškov. „Ružomberok na turnaji v Prahe nikdy nechýbal, náš tím je už tradičným účastníkom, pretože sme pozvaní na každý turnaj, čo si samozrejme veľmi ceníme,“ priblížil kapitán ružomberského tímu Roman Fliega.

Na turnaji si okrem Ružomberčanov zahrali ešte fanúšikovia Sparty Praha, Liberca, Třinca, Jihlavy a domáci Žiškov mal hneď trojicu zástupcov: Viktoria „A“, „B“ a mužstvo D.D.D. Tímy sa najprv streli v dvoch základných skupinách a podľa umiestenia potom v štvrťfinále bojovali o semifinálové miestenky. Fanúšikovia MFK počas celého turnaja nestačili iba na Jihlavu, s ktorou prehrali v základnej skupine 0:3 a napokon aj vo finále 1:2. „Hralo sa systémom 5+1, čo nám príliš nevyhovovalo, keďže mestskú ligu hráme 4+1. V hale bolo málo miesta a celkovo padalo vo všetkých zápasoch málo gólov. Pred turnajom sa nedalo povedať, kto bude favoritom, pretože všetky tímy boli kvalitné, ale z letného Viktoria fans cupu som očakával, že to bude Sparta a Jihlava, ktorá nakoniec turnaj vyhrala. My sme nastupovali s cieľom uhrať čo najlepší výsledok,“ zhodnotil R. Fliega. A to sa aj podarilo, Ružomberčania si po poslednom víťazstve na letnom turnaji priviezli domov ďalšiu cennú trofej. „Za tých päť rokov, čo chodievame do Prahy na turnaje, tak sme boli trikrát štvrtí, dva razy sme vyhrali a teraz jedno druhé miesto. Turnaj bol obsadený kvalitne, tento úspech preto môžem zaradiť k tým najväčším.“

Turnaj ale nebol len o športovaní, ako už názov prezrádza, bol pre fanúšikov a o fanúšikoch. Česká a slovenská strana si tak svoje kamarátske vzťahy utužovala aj v rámci spoločenského programu. „V piatok sme boli na hokejovom zápase Sparta – Kladno a v sobotu po turnaji sme s hráčmi z Třinca, Jihlavy a Žiškova posedeli v ich „hospůdke“. Domov sme cestovali spoločne s chalanmi z Třinca, môžem povedať, že počas celého pobytu sme sa ako vždy výborne zabavili,“ prezradil Roman Fliega. Ružomberčanov okrem pravidelného účinkovania v mestskej fustalovej lige čaká najbližšie obľúbený letný turnaj v Prahe, no pozvaní už boli aj do Třinca a Jihlavy. Ak by sa vyskytol voľný termín, radi by po dvoch rokoch opäť zorganizovali aj domáci Ruža fans cup, v ceste však stojí začiatok ligy a obsadené už je aj leto, kedy sa v Čechách plánujú až tri turnaje.

Konečné poradie:

1. FC Vysočina Jihlava 2. MFK Ružomberok 3. FK Viktoria Žižkov „A“ 4. AC Sparta Praha 5. FC Slovan Liberec 6. D.D.D. 7. FK Viktoria Žižkov „B“ 8. FK Fotbal Třinec

Základná skupina: FC Slovan Liberec – MFK Ružomberok 0:1 FK Fotbal Třinec – MFK Ružomberok 1:3 MFK Ružomberok – FC Vysočina Jihlava 0:3

Štvrťfinále: MFK Ružomberok – D.D.D. 2:0

Semifinále: FK Viktoria Žižkov „A“ – MFK Ružomberok 0:1

Zápas o 3. místo: FK Viktoria Žižkov „A“ – AC Sparta Praha 2:0

Finále: MFK Ružomberok – FC Vysočina Jihlava 1:2

Najlepší hráč turnaja: Lukáš Zeleňák (MFK Ružomberok)