Tomáš Batiz Kultúra

Fašiangové oslavy v Ružomberku a okolí: Všetko pekne v PREHĽADE

Fašiangy, teda čas medzi Tromi kráľmi a Popolcovou stredou, sa majú niesť v duchu plesania a zábavy. Pozrite si, kedy sa bude fašiangovať tento rok.

Ilustračný obrázok k článku Fašiangové oslavy v Ružomberku a okolí: Všetko pekne v PREHĽADE
Foto: Tomáš Batiz / Zdroj: Dnes24.sk

Fašiangy, teda čas medzi Tromi kráľmi a Popolcovou stredou, sa má niesť v duchu hodovania a zábavy. Nečudo, hneď po pochovaní basy totiž nastáva 40 pôstnych dní. Tradičné i menej tradičné fašiangové veselice sa chystajú v Liptovskom Mikuláši ako aj mestských častiach.

FAŠIANGOVÁ BURSA 2020

21. – 23.2. o 19:00, Kultúrny dom v Bielom Potoku

Srdečne vás pozývame na tradičnú trojdňovú fašiangovú bursu na Bielom Potoku. Do tanca nám zahrajú hudobné skupiny: v piatok Eldorádo, v sobotu Galaxia a v nedeľu Sme tu-ideál Band. V nedeľu to tradične zakončíme pochovávaním basy. Tešia sa na vás richtár, richtárka aj všetci bursovníci.

FAŠIANGY V BEŠEŇOVEJ

22.2. o 15:00, Bešeňová

Program:

  • dopoludnia sprievod mladých obcou (tradičná bursa)
  • o 15:00 hod. karneval pre deti v Kultúrnom dome v Bešeňovej (pohostenie, komediálna show kúzelníka Wolfa, tanečná zábava)
  • Fašiangová veselica (pre občanov obce zdarma ochutnávka zabíjačkových je­dál)

MAŠKARNÝ KARNEVAL

22.2. o 15:00, Kalameny

Obec Kalameny a MS SČK Kalameny organizujú Maškarný karneval pre všetky vekové kategórie. O fašiangové pohostenie bude postarané.

FAŠIANGOVÁ ZABÍJAČKA

22.2. o 12:00, Partizánska Ľupča

Od rána budú majstri mäsiari pre vás vyrábať zabíjačkové špeciality, ktorými Vás veľmi radi pohostíme od 12 :00 hod. Budeme veľmi radi, keď si prídete pochutnať na zabíjačkových špecialitách, a ako je na fašiangy dobrým zvykom, aj na skvelých šiškách.

FAŠIANGOVÁ ZÁBAVA

22.2. o 19:00, Likavka

FSK Likavka organizuje Fašiangovú zábavu.

foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie