Petra Janigová Basketbal

Ani v druhom zápase finálovej série ružomberské basketbalistky na Košice nestačili. Nepomohla zaplnená hala, parádna atmosféra, ani bojovný výkon na palubovke, Anjeli si domov predsa len odviezli majstrovský mečbal.

Prvý polčas zápasu mal mimoriadne vyrovnaný priebeh. Po dvoch minútach viedol Ružomberok (5:2), v tretej už vyhrávali Košice (5:6). Na 8:8 dorovnala v 5. minúte trojkovým pokusom Guzmanová, lenže hneď nato odpovedala rovnakou mincou Bojovičová. Aj keď Košičanky boli v ďalších fázach o krok vpred, iba niekoľko bodový rozdiel držal vývoj zápasu ešte dlho otvorený. Ruža sa svojej šance chytila v druhej štvrtine, keď pod košmi úradovala Jaeschkeová. V 17. minúte najprv vyrovnala na 26:26 a ďalším dvojbodovým zásahom poslala svoj tím do vedenia.No vďaka aktívnej Bojovičovej to ani tento krát dlho nevydržalo. V 18. minúte boli domáce basketbalistky znovu v tesnom vedení – 30:29, lenže to už bolo posledný raz v zápase.

Ružomberčankám sa osudnou stala tretia časť hry. Košice, ktorým to sypalo snáď z každej pozície spočiatku nenápadne, a potom už celkom otvorene, zvyšovali svoj náskok. Najprv to bol len prijateľný sedembodový rozdiel, no v 27. minúte po trojke Sverrisdóttirovej, už mali východniarky navrch o 11 bodov (38:49). Rozhodujúce vedenie ešte poistili úspešné trojkové pokusy Pindrochovej a Žirkovej, takže Anjeli v 29. minúte vyhrávali 40:55 a tento rozdiel im napokon zabezpečil víťazstvo. Domáci tím bojoval ako najlepšie vedel, ale Košice opäť ukázali všetky svoje silné stránky, zapojili skúsenosti a na každý kôš našli rovnakú odpoveď. V závere sa preto Ruža dokázala najbližšie dotiahnuť iba na rozdiel ôsmich bodov a víťazstvo 77:65 si po vyrovnanom a kvalitnom zápase domov zobrali Košice.

Finálová séria sa v stredu vracia znovu do Infiniti arény, kde si Anjeli pôjdu po svoj deviaty republikový titul. V prípade, že by naše dievčatá prekvapili a zvíťazili, sa prípadný štvrtý zápas odohrá v sobotu (28. apríla) o 15:00 v Koniarni.

Ivan Kurilla, tréner MBK Ružomberok: „Zápas mal vyššiu úroveň, ako ten stredajší v Košiciach. V prvom polčase to bolo absolútne vyrovnané. Škoda niektorých nepresností v tretej štvrtine, keď nám súper v jej závere ušiel až na rozdiel 15 bodov. Prehrali sme, ale aj dnes mohli dievčatá opúšťať palubovku so vztýčenými hlavami.“

**Maroš Kováčik, tréner Good Angels Košice: **„Hrali sme lepšie ako v prvom zápase doma, so srdcom a veľkým nasadením. Zápas sa lámal v tretej štvrtine, keď sa prejavili naše väčšie skúsenosti. Divák videl pekný basketbal.“

**MBK Ružomberok – Good Angels Košice 65:77 (17:20, 14:14, 14:25, 20:18) - stav série 0:2 **

Zostava a body Ružomberka: Guzmanová a Jaeschkeová po 13, Bučáková 12, Štěpánová 7, Tetemondová 6 (Anderssonová 7, Černáková 5, Brezániová 2) Zostava a body Košíc: Lawlessová 16, Bojovičová 15, McCrayová 9, Kupčíková 8, Vieruová 5 (Sverrisdóttirová a Pindrochová po 7, Žirková 6, Jurčenková 4) TH: 22/15 – 24/17, fauly: 21 – 23, trojky: 4 – 6, rozhodovali: Šarišský, Fuska a Pipíška, 2000 divákov