Jozef Milan Futbal

Ružomberský ligista absolvuje v nedeľu na domácom štadióne posledný zápas letnej prípravy s poľským Ruchom Chorzów. Hráči sa zatiaľ tešili iba z jediného víťazstva, ktoré dosiahli v Liptovskom Hrádku. Všetky ostatné zápasy zápasy prehrali, niektoré dokonca zdrvujúcimi výsledkami.

Ilustračný obrázok k článku Futbalová príprava: Príliš veľa gólov v sieti MFK, štyri prehry a jedno víťazstvo

Sobota, 28.6.2014

Perleťový pohár Žirovníc

Turnaj je najstarším futbalovým turnajom v bývalom Československu, konal sa už 81.ročník. Zo Slovenska štartoval tiež myjavský Spartak.

• FC Vysočina Jihlava – MFK Ružomberok 3:2 (1:1) – na penalty 5:3

MFK: Lešňovský – Nosek, Kružliak, Greššák, Lovás, Nagy, Turčák, Tawamba, Ďubek ©, Almaský, Zreľák (náhradníci: Varík, Koníček); Góly MFK:Ďubek 2

• 1.SC Znojmo FK – MFK Ružomberok 5:2 (5:1) – o 3. miesto

MFK: Koníček – Čurma, Práznovský, Dunaj, Lacko, Bartoš, Lupták, Ferenčík, Serenčin, Kolorédy, Trabalík (náhradníci: Kutlík, Lešňovský); Góly MFK: Kolorédy, Práznovský

Víťazom turnaja sa stala FC Vysočina Jihlava, ktorá vo finále zdolala Myjavu 2:0.

Štvrtok, 26.júna 2014

FC Baník Ostrava – MFK Ružomberok 4:2 (3:0)

Góly MFK: Serečin, Nosek

MFK Ružomberok (prvý polčas): Koníček – Čurma, Kružliak, Greššák, Lacko – Nagy, Turčák, Tawamba, Ďubek, A. Lovás – Zreľák

MFK Ružomberok (druhý polčas): Malec – Kutlík, Práznovský (88. Kružliak), Dunaj, Nosek – Vavrík, M. Lovás, Ferenčík, Serečin, Kolorédy – Trabalík

Utorok, 24.jún 2014

Wisla Krakov – MFK Ružomberok 5:0 (3:0)

MFK Ružomberok: Lešňovský – Čurma (65. Kutlík), Práznovský (46. Tawamba), Greššák (65. Nosek), A. Lovás – Bartoš (46. Kružliak), Nagy – Lupták, Mário Almaský (70. Trabalík), Ďubek – Zreľák

Generálka

Generálku na novú sezónu 2014/15 odohrá MFK v nedeľu 6. júla 2014 o 16:00 s poľským klubom Ruch Chorzów. Zápas, ktorý sa mal pôvodne hrať v Poprade, sa napokon odohrá na ružomberskom štadióne. Otvorená bude len západná tribúna. Na štadión sa tak dostanete len vstupmi na danú tribúnu – z Hrabovskej cesty (pri Katolíckej univerzite) a z Makovického ulice (pri tenisových kurtoch). Vstup je voľný.

zdroj: mfkruzomberok.sk