Futbal

V 15. kole Fortuna ligy remizoval doma MFK Ružomberok so Slovanom Bratislava 1:1. Tréner Ladislav Pecko, bývalý dlhoročný hráč a aj tréner Slovana, bol pred zápasom optimistom, veril vo víťazstvo. Po zápase bol sklamaný.

Ilustračný obrázok k článku Futbalová Ruža uhrala so Slovanom jeden bod. Súpera mohla zložiť v prvom polčase

MFK Ružomberok – Slovan Bratislava 1:1 (0:0)

Góly: 88. Lačný – 86. Priskin. Rozhodoval: Kráľovič, žlté karty: Kružliak, Faško, Rosa – Gonzalez, 2695 divákov.

Ružomberok: Tofiloski – P. Maslo (88. Masaryk), J. Maslo, Kružliak, Rosa – Ondrek – Zošák, Ďubek, Faško (71. Lačný), Lovás (76. Boszorád) – Jakubko

Slovan: Mucha – Sekulič, Saláta, Gorosito, Čikoš (55. Oršula) – Savičevič, Gonzalez – Zreľák (74. Peltier), Milinkovič (37. Kubík)– Priskin, Vittek

Liptáci sa pustili do favorita odvážne, nešetrili pohybom a do každého súboja išli s maximálnym nasadením. Vďaka svojmu elánu, podmurovanému veľkým oduševnením dostávali „belasých“ pod tlak. V 10. min. Faško ideálne pred bratislavskou bránou našiel voľného Jakubka, ktorého v „gólovke“ vychytal Mucha. O štyri minúty na druhej strane zase Tofiloski reflexívne zmaril „tutovku“ Priskinovi. V 17. min. razantný Zošákov projektil z prvej preletel vedľa brány Slovana. V 19. min. sa lopta po rohovom kope dostala k Faškovi a jeho ľavačka opečiatkovala bratislavskú žrď. V 24. min. miliónovú príležitosť spálil Jakubko, keď ako na tácke mu gólový zápis ponúkol Lovás. V závere prvého dejstva pohrozili aj hostia. V 42. min. bolo mimoriadne horúco pred domácou bránou, po Priskinovom centri a koncovke Kubíka bol Tofiloski už prekonaný a na bránkovej čiare Ružu ratoval J. Maslo.

Po zmene strán sa hra prelínala z jednej strany na druhú. V 60. min. po Faškovej strele už po druhý raz zazvonilo brvo, tentoraz z vnútornej strany. V 63. min. Tofiloski vyrazil loptu na roh po strielanom a tečovanom centri Zreľáka. O chvíľu ten istý hráč hostí pálil tesne nad. V 70. min. Vittek po kolmici za obranu MFK sa sám rútil na Tofiloského, ale tesne minul priestor medzi žrďami. V 78. zakončil Lačný a Mucha jeho krížnu strelu z uhla vyrazil. V 86. min. Priskin zužitkoval Kubíkovu prihrávku, keď sa zoči – voči Tofiloskému nemýlil – 0:1. O dve minúty na to však bolo vyrovnané, Zošák zbehol po ľavej strane a po centri Lačný zblízka poslal loptu za Muchov chrbát a zariadil konečnú remízu 1:1.

Ladislav Pecko, tréner Ružomberka: „Keď kolega tvrdí, že Slovan hral dobre, tak my sme museli hrať výborne. Celý prvý polčas sme boli lepšie mužstvo, mali sme dve čisté šance, nastrelili sme brvno, my sme prvý polčas hru kontrolovali. Proti Slovanu však musíte vyhrávať 1:0 a potom máte šancu, aby ste uspeli. V druhom polčase bola hra vyrovnanejšia. Opäť sme mali veľkú šancu, nastrelili sme brvno, odtiaľ sa lopta odrazila do zeme. Slovan z prvej šance, čo vystrelil na bránu, dal gól. O našom charaktere svedčí, že sme sa nevzdali, že sme išli za vyrovnaním. Sme sklamaní, že sme remizovali. Vzhľadom na to, že Slovan išiel do vedenia, aspoň máme bod.“

Nikodemos Papavasilliou, tréner Slovana: „Zápas bol rýchly, mal veľmi dobré tempo. V prvom polčase nám vznikli problémy, zranili sa nám dvaja hráči – Milinkovič a Čikoš, na čo sme museli zareagovať. Mužstvo chcem pochváliť, druhý polčas kontrolovali hru, mali sme veľa šancí. Sme sklamaní, bola tam Peltierova šanca a vzápätí sme dostali gól. Teší ma, že na akej ceste sme, hrali sme dobre a ideme ďalej.“