Futbal

Futbalové prekvapenie: Po štyroch prehrách víťazstvo na Slovane

V 28. kole Corgoňligy futbalisti MFK Ružomberok pripravili svojim fanúšikom príjemné prekvapenie, keď vyhrali na bratislavskom Slovane. Kapitán mužstva Tomáš Ďubek pre klubovú webstránku povedal, že každý v kabíne to už chce otočiť a prestať prehrávať. Môže to byť začiatok lepších časov.

Ilustračný obrázok k článku Futbalové prekvapenie: Po štyroch prehrách víťazstvo na Slovane

ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 1:2 (0:2)

Góly: 87. Halenár (z 11 m) – 3. Bartoš, 28. Ďubek. Rozhodoval: Hrčka, ŽK: Mészáros – Lupták, Nikolič, 1123 divákov

ŠK Slovan Bratislava: Polaček – Bagayoko, Gorosito, Niňaj, Josimov – Kolčák (30. Hudák) – Soumah, Grendel (30. Mészáros), Halenár, Milinkovič – Vittek

MFK Ružomberok: Nikolič – Lupták, Kružliak, Nosek, Maslo – Nagy – Ďubek, Almaský (63. Kotora – 83. Szöke), Bartoš, A. Lovás (71. Ferenčík) – Tawamba

Už v 3. minúte sa hostia prekvapujúco ujali vedenia na Pasienkoch. Z prvého útoku vyťažili priamy kop, po jeho rozohratí Almaským si na loptu vyskočil nekrytý Bartoš a umiestnil ju do pravej časti brány domácich. V 17. minúte spálil veľkú šancu na vyrovnanie Milinkovič, keď jeho prudká hlavička, aj za prispenia obrancu, preletela tesne nad brvno. O päť minút sa do podobnej situácie ako zo začiatku zápasu dostal hosťujúci Maslo, ale Poláček jeho hlavičku zneškodnil. V 28. minúte sa Lupták prekľučkoval cez Josimova a jeho center premenil Ďubek na druhý gól Ružomberka.

Hneď po zmene strán Halenárovu strelu z priameho kopu vyrazil Nikolič. V 57. minúte Vittek po rýchlom protiútoku trafil pravú žrď brány hostí a neujala sa ani prudká strela Halenára zo 71. minúty. Ďalší podobný pokus domácich riešil o desať minút neskôr Nikolič vyrazením na roh, následne mieril do brvna Gorosito. V 85. minúte zastavil ružomberský brankár v šestnástke nedovolene prenikajúceho Mészárosa a nariadený pokutový kop premenil Halenár. To však bolo zo strany „belasých“ všetko a Ružomberku doma podľahli 1:2.

Jozef Valovič, tréner Slovana: „Začiatok duelu nás zasiahol v hlbokom hernom útlme a na slabej úrovni bol aj náš prejav. Je to pre nás mementom pred finále pohára, takto sa nedá hrať ani na hodových zápasoch. V druhom polčase sme chceli skóre otočiť, mali sme určitý tlak, súper sa však dobre bránil. Vytvorili sme si niekoľko dobrých gólových príležitostí, ale mali sme aj smolu na kopačkách. Pošramotili sme si pohodu, ktorú sme mali po triumfe v Košiciach.“

Jozef Chovanec, tréner Ružomberka: „Vydaril sa nám vstup do stretnutia. Po dlhom čase sme strelili prvý gól, čo nás upokojilo v krízovej situácii, v ktorej sa nachádzame. To, čo sme si povedali pred zápasom, sa nám podarilo splniť. V druhom polčase sa nám už až tak nedarilo. Aj preto, že Slovan zlepšil hru a vypracoval si gólové príležitosti. Mali sme šťastie, že sme si po sústredenom výkone v závere víťazstvo ustrážili.“