Tomáš Batiz Futbal

Guľa zverejnil nomináciu: Proti Arménsku aj štvorica Ružomberčanov!

lovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov má na programe záverečný zraz pred jesenným štartom kvalifikácie majstrovstiev Európy 2021 tejto vekovej kategórie.

Ilustračný obrázok k článku Guľa zverejnil nomináciu: Proti Arménsku aj štvorica Ružomberčanov!
Zdroj: TASR

Zverenci Adriána Guľu sa v prípravných zápasoch stretnú 6. júna (18.00) v Žiari nad Hronom s Arménskom a o tri dni neskôr (15.00) v rakúskom Zell am See s Českom.

Tréner Guľa ladí káder na kvalifikačné boje, ktoré mladí Slováci začnú v septembri dvojzápasom na pôde Azerbajdžanu a Lichtenštajnska. V skupine narazia aj na Francúzsko, Gruzínsko a Švajčiarsko: „Arménsko sme riešili okamžite po žrebe presne z dôvodu typológie súperov v kvalifikácii. Je to posledný zraz pred kvalifikáciou, videli sme sa pred dvoma mesiacmi. Teraz sa nedá povedať, že táto partia bude nosná, ale nominácia už nie je so zásadnými zmenami. Kostra tímu je s výnimkou zranených hráčov daná, chceme to zastabilizovať a oprieť sa o ňu. Musíme mať však nachystané aj alternatívy.“

V reprezentácii sa predstaví aj štvorica Ružomberčanov – Matej Madleňák, Adam Brenkus, Viktor Jedinák a Tomáš Bobček.

V porovnaní s predchádzajúcou nomináciou absentujú vážne zranený žilinský obranca Vladimír Majdán, stredopoliar Žiliny Michal Tomič, ktorý sa ešte nestihol zotaviť, či ružomberský stredopoliar Matúš Kmeť. Ten podstúpi operáciu očí, žilinský útočník Róbert Boženík si vyslúžil pozvánku do národného A-mužstva. Guľa na stredajšej tlačovej konferencii netajil, že na hrote útoku ho minimálne v súboji s Arménskom nahradí Dávid Strelec z bratislavského Slovana.

Zraz tímu SR 21 je v pondelok 3. júna o 12.00 h v Senci.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie