Správy

Hodnotenie z INEKO ružomberskú nemocnicu potešilo: Nedostatky bude analyzovať

Za veľký záväzok a dôkaz spokojnosti pacientov považuje vedenie vojenskej nemocnice v Ružomberku druhé miesto v tohtoročnom hodnotení zdravotníckych zariadení Nemocnica roka, ktoré zverejnil Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO).

Ilustračný obrázok k článku Hodnotenie z INEKO ružomberskú nemocnicu potešilo: Nedostatky bude analyzovať
Zdroj: TASR

Nedostatky vyplývajúce z hodnotenia plánujú vyhodnotiť. Uviedla hovorkyňa nemocnice Petra Dišková.

Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok – fakultná nemocnica (FN) v rámci hodnotenia excelovala v ukazovateli spokojnosť pacientov. Zároveň vykazuje najnižšie čísla v nutnosti reoperovať pacientov a najnižšiu úmrtnosť po operáciách na náhlu cievnu mozgovú príhodu. Naopak, má najvyššiu úmrtnosť pacientov starších ako 65 rokov po zlomenine stehennej kosti a podľa INEKO by sa mala zlepšiť aj v transparentnosti. Dišková v tejto súvislosti uviedla, že vedenie bude v nadchádzajúcom období dôkladne analyzovať jednotlivé ukazovatele rebríčka.

Hovorkyňa zároveň poukázala na viaceré aktuálne inovácie v nemocnici, najmä nové angio-CT pracovisko, ktoré už začali pristavovať a malo by byť hotové na budúci rok. „Dobudovali sme nový výťah na psychiatrii, pribudla i gama kamera pre pracovisko nukleárnej medicíny. Aktuálne sa pripravujeme na spustenie urgentného príjmu v roku 2020,“ načrtla.

Cieľom vytvárania rebríčkov hodnotenia nemocníc je podľa Petra Goliaša z INEKO zvyšovanie kvality zdravotnej starostlivosti. V budúcnosti by chceli predstavitelia inštitútu zostavovať aj hodnotenia jednotlivých ambulancií. Pre pacientov spustili portál kdesaliecit.sk.

Foto: Ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie