Hrnčár v predvečer duelu s Evertonom: "Fandím FC Liverpool"

Tréner futbalistov MFK Ružomberok Norbert Hrnčár je fanúšik FC Liverpool a preto má ešte väčšiu motiváciu uhrať v prvom zápase 3. predkola Európskej ligy 2017/18 s jeho mestským rivalom Evertonom dobrý výsledok.

Ivana Milanová
Ilustračný obrázok k článku Hrnčár v predvečer duelu s Evertonom: "Fandím FC Liverpool"
Zdroj: TASR

Tréner posledného slovenského účastníka v pohárovej Európe to povedal v predvečer duelu na tlačovej konferencii na štadióne Goodison Park. „Fandím susedovi z Anfield Road, o to je to pre mňa väčšia motivácia,“ vyhlásil tréner „ruže“. „Ale v tejto chvíli to nie je podstatné. Naším súperom je Everton.“

Hrnčár si je vedomý sily štvrtkového súpera. Verí, že Ružomberčanom sa podarí uhrať dobrý výsledok a poškuľuje aj po prekvapení. „Každý jeden hráč Evertonu je reprezentant svojej krajiny, alebo bol. To samo o sebe svedčí, že mužstvo je poskladané z veľkých individualít. Nedá sa to povedať tak, že tohto jedného ustrážime a máme svätý pokoj. To mužstvo je extrémne silné a v porovnaní s nami je to úplne iný level. My urobíme všetko pre to, aby sme favoritovi sťažili jeho úlohu. Hráčov sme upozornili na silné stránky súpera a hľadali sme tie malé okienka, ktoré by sme mohli využiť. Dúfam, že sme ich našli a že nejaké využijeme,“ dodal.

Ružomberok si v 1. predkole poradil s Vojvodinou Novi Sad zo Srbska (1:2 v, 2:0 d) a potom vyradil aj nórsky SK Brann Bergen (0:1 d, 2:0 v). Vo štvrtok o 21.05 hod. však čaká siedmy tím uplynulej sezóny anglickej Premier League, ktorý v letnom prestupovom termíne investoval do nákupu posíl 100 miliónov eur. Do Goodison Parku sa v lete po trinásťročnom pôsobení v Manchestri United vrátil miláčik miestnych „The Toffees“ a 119-násobný reprezentant Albiónu Wayne Rooney, autor 53 gólov v najcennejšom dre­se.

Zápas FC Everton – MFK Ružomberok so začiatkom o 21.05 SELČ, ktorý povedú bulharskí rozhodcovia na čele s hlavným Georgim Kabakovom, odvysiela v priamom prenose RTVS na Dvojke.

  • Predpokladaná zostava MFK Ružomberok:

Macík – P. Maslo, J. Maslo, Kružliak, Kupec – Takáč, Qose, Kochan – Daniel, Haskič, Gál-Andrezly

Zdroj: TASR