Futbal

Jarná séria MFK Ružomberok bez prehry sa skončila na Tehelnom poli

V 26. kole Fortuna ligy nastúpil Ružomberok na trávniku bratislavského Slovana. Po tom, ako v druhom polčase inkasoval tri góly, prehral na jar prvý ligový zápas.

Ilustračný obrázok k článku Jarná séria MFK Ružomberok bez prehry sa skončila na Tehelnom poli

Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 3:1 (0:1)

Góly: 61. Crnkič, 70. a 72. Vittek (oba z 11 m) – 23. Lačný (z 11 m). Rozhodoval: Vnuk, ŽK: de Kamps, Podaný, Kubík – Rosa, Nagy, Faško, Boszorád, Tofiloski, 1367 divákov.

Slovan Bratislava: Mucha – Pliatsikas, Saláta, Sekulič, Podaný – Simovič, de Kamps (61. Scott) – Ševčík (21. Oršula, 46. Vittek), Kubík, Crnkič – Zreľák

MFK Ružomberok: Tofiloski – P. Maslo (49. Lupták), Kružliak, Rosa, Boszorád – Nagy, Ďubek – Zošák, Gál-Andrezly, Faško (61. Lovás) – Lačný

Do prvej gólovej šance sa dostali domáci. V 9. minúte Ševčík poslal loptu oblúčikom popred bránku Tofiloského, nabiehajúci Crnkič však na ňu nedosiahol. Ten istý hráč o tri minúty neskôr v dobrej pozícii v šestnástke mieril iba nad bránu hostí. V 22. minúte sa dostali do stretu s loptou Sekulič a Lačný, najlepší strelec Ružomberka spadol a následne z nariadeného pokutového kopu dostal svoj tím do vedenia.

Po zmene strán posilnil útočnú formáciu domácich striedajúci Vittek. V 64. minúte si vybojoval loptu dôrazný Kubík, presnou prihrávkou našiel na pravej strane voľného Crnkiča a ten prízemnou krížnou strelou vyrovnal na 1:1. Slovan však dokázal strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V 69. minúte po faule v šestnástke spadol Vittek a nariadený pokutový kop sám premenil – 2:1. Zopakoval si ho o tri minúty neskôr po ďalšom faule Crnkiča a zavŕšil tak triumf „belasých“ 3:1.

Nikodimos Papavasiliou, tréner Slovana: „Vstup do zápasu sme mali dobrý, vytvorili sme si veľa šancí, ale chýbalo nám šťastie pri zakončení. Prišli sme o mladého hráča Ševčíka. Pokiaľ bol na ihrisku, ukázal, že môže byť súčasťou A-tímu. Po obdržanom góle sme nechceli panikáriť. V kabíne som hráčom hovoril, aby zostali pokojní, vytvárali si ďalej šance, hrali našu hru a nenechali sa dostať pod tlak. Dobre zareagovali a zaslúžene sme získali tri body.“

Ladislav Pecko, tréner Ružomberka: „Odohrali sme ťažký zápas. V určitom momente sme stratili trochu koncentráciu a dostali dva rýchle góly. S tým sa už nič nedalo robiť, musíme sa pripravovať na ďalší zápas.“