Tomáš Batiz Správy

Koronavírus v ružomberskej radnici: Mestský úrad uzavreli

Medzi zamestnancami ružomberského Mestského úradu bol medzi zamestnancami potvrdený Covid-19. Radnicu z bezpečnostných dôvodov uzavreli.

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus v ružomberskej radnici: Mestský úrad uzavreli
Zdroj: Mesto Ružomberok

V piatok, 14. augusta sa u zamestnanca ružomberskej radnice prejavili príznaky, ktoré sa neskôr rozvinuli do straty chuti a čuchu. Informoval o tom Viktor Mydlo, hovorca mesta Ružomberok. „Testovaný bol v pondelok 17. augusta v ranných hodinách a v neskorších popoludňajších mu bolo potvrdené ochorenie Covid-19. Zamestnanec je v domácej karanténe s ľahkým priebehom ochorenia. Jedná sa o člena vedenia mesta,“ uviedol Mydlo.

Mestský úrad zareagoval okamžite nasledovným spôsobom. „Dňa 18. augusta bolo oznámené uzatvorenie úradu na jeden pracovný deň. Následne na to zasadalo krízové vedenie mesta, ktoré sa zhodlo na prinavrátení pôvodného režimu, ktorý pozostával zo zmeny stránkových dní, zmeny vstupu do budovy a prijatím epidemických opatrení. Po novom sú stránkové dni v pondelok, stredu a piatok. Vstup do budovy bude možný len z bočného vchodu. Každému, kto do úradu vstúpi, bude meraná telesná teplota a evidované budú jeho údaje a dôvod návštevy,“ skonštatoval Mydlo.

„Všetci zamestnanci Mestského úradu boli nahlásení Regionálnemu úradu verejného zdravotníctva v Liptovskom Mikuláši a v najbližšej dobe budú pozývaní na testovanie. Neostávajú v karanténe,“ informuje ružomberský hovorca.

Primátor Igor Čombor bol s najužším tímom testovaný. Výsledky ich testov budú známe dnes v čase okolo 15:00.

foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie