Tomáš Batiz Hokej

Liptáci na Spiši prehrali so Zvolenom: Mikulášania nestrelili ani gól!

Hokejisti Liptovského Mikuláša prehrali v rámci 46. kola so Zvolenom.

Ilustračný obrázok k článku Liptáci na Spiši prehrali so Zvolenom: Mikulášania nestrelili ani gól!

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili vo štvrtkovom predohrávanom zápase 46. kola Tipsport ligy v Spišskej Novej Vsi nad MHK 32 Liptovský Mikuláš 3:0. Hostia si tak vypracovali na čele tabuľky trojbodový náskok pred Banskou Bystricou.

Úvod patril favorizovaným hosťom, ktorí mali puk na svojich hokejkách, do výraznejšej šance sa však nedostali. Hra sa postupne vyrovnala, brankári boli i naďalej prakticky bez práce. V 17. minúte nešetrne narazil domáci Uhrík na mantinel Zvolenčana Zeleňáka, ktorého museli ošetrovať. Päťminútovú presilovku využili hostia na strelenie vedúceho gólu, keď sa presadil Chovan.

Zvolenčania sa presnými zásahmi v 24. a 25. minúte dostali do trojgólového vedenia, keď skórovali Vandas a Holovič. Hostia hrali to, čo potrebovali, svoje vedenie bez problémov kontrolovali a Mikulášania sa dostávali pred brankára Tomeka len sporadicky.

Tretia tretina mala rovnaký priebeh. Líder súťaže mal prevahu, no strelecky sa jeho hráči už presadiť nedokázali. Ani jeden zo súperov si v záverečnej 20-minútovke nevypracoval veľkú gólovú príležitosť a tak Zvolen zvíťazil pohodlne 3:0.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HKM Zvolen 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

• Góly: 19. Chovan (Pöyhönen), 24. Vandas (Špirko), 25. Holovič (Andrisík).

Pozrite si fotky z rekonštrukcie zimného štadióna v Liptovskom Mikuláši.