Tomáš Batiz Futbal

Liptáci pokračujú v skvelej forme: Ružomberok zdolal Pohronie

Futbalisti Ružomberka uspeli v 14. kole Fortuna ligy. Liptáci nadviazali predošlými dobrými výkonmi triumomf v Pohroní.

Ilustračný obrázok k článku Liptáci pokračujú v skvelej forme: Ružomberok zdolal Pohronie

V prvom polčase boli aktívnejší domáci futbalisti, ale strieľali iba spoza šestnástky. Najprv v štvrtej minúte Jacko mieril nepresne, potom v osemnástej Pellegrini už do priestoru troch žrdí, no so slabšou loptou si brankár Macík poradil. Najnebezpečnejší bol volej Dzuríka v 25. minúte, ružomberský tím zachraňoval Twardzik, ktorý loptu dobre tečoval. Nasledovali tri rohové kopy Pohronia, avšak ani z nich nevznikla vyložená šanca. Udreli teda hostia, podnikli rýchly protiútok, v šestnástke fauloval Jenčo prenikajúceho Takáča a nariadenú penaltu premenil v 29. minúte Twardzik. Aj po tomto góle mali prevahu zverenci Mikuláša Radványiho, ale nedokázali sa dostať do gólovej príležitosti. Navyše v 42. minúte neustrážili Regáliho, ten si šikovne zbehol do šestnástky a zužitkoval presnú prihrávku Bobčeka pred odkrytou bránkou – 0:2.

V druhom polčase domáci prestriedali a dokázali znížiť. V 59. minúte totiž brankár Macík fauloval po rozohranej štandardke v pokutovom území Bartoša a nasledoval ďalší pokutový kop. Ten síce striedajúci Klec nepremenil, ale z dorážky vyrazenú loptu už upratal do siete – 1:2. Výstrahu zobrali Ružomberčania vážne a mohli znovu navýšiť vedenie. Kostadinov z 15 metrov strieľal presne k žrdi, Jenčo však loptu vyrazil a z nasledujúcej dorážky Kojnok prestrelil bránku. Pohronie sa až v samom závere začalo viac tlačiť dopredu v snahe vyrovnať, ale Macík nečelil nebezpečnej gólovej situácii. Hostia si už výsledok postrážili.

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa – MFK Ružomberok 1:2 (0:2)

• Góly: 29. Twardzik (z 11 m), 42. Regáli – 59. Klec.