Tomáš Batiz Hokej

Liptáci potrápili majstra: Banská Bystrica uspela až po nájazdoch

Hokejisti Banskej Bystrice zvíťazili v zápase 37. kola Tipsport Ligy na ľade Liptovského Mikuláša 5:4 po nájazdoch. Pre "baranov" to bol piaty triumf v sérii.

Ilustračný obrázok k článku Liptáci potrápili majstra: Banská Bystrica uspela až po nájazdoch

Favorit z Banskej Bystrice nezačal dobre, prvú šancu mali Liptáci. Beskorowany však dobre zasiahol po pokuse Lištiaka. „Barani“ odpovedali samostatným únikom Lampera, ale aj Zalivin v domácej bránke ukázal svoj kumšt. V 7. minúte išiel na trestnú lavicu Gabor a domáci početnú výhodu využili po 19. sekundách zásluhou Tamášiho. Na druhej strane sa neujal ďalší nájazd, ktorý mal Fafrák a onedlho prišiel trest. Chybu hosťujúcej obrany využil Piatka a poslal Liptákov do dvojgólového vedenia. V prvej tretine zaujala ešte šanca Rudolfa Hunu, ktorého vo veľkej šanci vychytal Beskorowany.

Do druhej tretiny vstúpili lepšie hostia. Prvú šancu mal Hrnka, neskôr aj Hickmott. Prekonať Zalivina sa však „Baranom“ podarilo až v 32. minúte zásluhou Bartánusa. Vyrovnať mohol neskôr Lamper, ale v 34. minúte išiel na trestnú lavicu Jääskeläinen a Rudolf Huna poslal domácich opäť do dvojgólového vedenia.

Aj v treťom dejstve pokračovala prevaha úradujúceho majstra. Prvú šancu mal Bartánus, no hráči Banskej Bystrice sa dočkali zníženia až v oslabení pri vylúčení Šilleho. Lamper využil chybu Zalivina a poslal puk do siete. O 73 sekúnd neskôr bolo vyrovnané, presnou strelou sa o to postaral obranca Southorn. V závere to bolo ako na hojdačke, veľké šance mali oba tímy, ale presnú mušku mal najskôr Rudolf Huna, ktorý poslal Liptákov do vedenia. Tréner B. Bystrice zareagoval hrou bez brankára a 58 sekúnd pred koncom poslal zápas do predĺženia Hohmann.

V ňom mali šance oba tímy, ale brankári sa predviedli. Rozhodli až samostatné nájazdy, v ktorých napokon predviedli viac kumštu hostia. Svoje pokusy premenili Timotej Šille a Marek Bartánus, za domácich uspel iba Róbert Huna.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC '05 iClinic Banská Bystrica 4:5 pp a sn (2:0, 1:1, 1:3 – 0:0, 0:1)

• Góly: 8. Tamáši (Ru. Huna, Petran), 13. Piatka (Sukeľ, Kramár), 36. Ru. Huna (Petran), 59. Ru. Huna (Petran, Kurali) – 33. Bartánus (Mihálik, Šille), 50. Lamper, 51. Southorn (Hohmann, Hickmott), 60. Hohmann (Jääskeläinen), rozhodujúci sn Bartánus.