Tomáš Batiz Futbal

Liptáci sa dočkali: Doma proti Žiline prerušili nepriaznivú sériu

Futbalisti MFK Ružomberok zvíťazili v nedeľňajšom zápase 3. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy v skupine o titul nad MŠK Žilina 2:1 a poskočili na 4. miesto tabuľky.

Ilustračný obrázok k článku Liptáci sa dočkali: Doma proti Žiline prerušili nepriaznivú sériu

Od začiatku mali loptu častejšie na svojich kopačkách hostia, ale kombinovali len po šestnástku a tak úvodný vzruch priniesla 10. minúta pred ich bránou. Po centri Brenkusa minul zblízka hlavou Almási. V 21. minúte sa po rohovom kope pokúsil zakončiť J. Maslo, ale spoza „malého vápna“ napálil iba do hráča súpera. Územná prevaha hostí postupne vyprchávala a čoraz viac sa dopredu tlačili Liptáci. V 40. minúte sa Brenkus spoza pokutového územia oprel do lopty a brankár Petráš jeho ranu ľavačkou vyrazil. V závere prvej polovice zápasu sa cez žilinskú šestnástku krásne preštrikoval Gerec a svoje sólo zakončil nekompromisnou delovkou, ktorá od brvna skončila v sieti.

V 52. minúte predviedol ďalšiu individuálnu akciu Gerec, ktorý vyprášil rukavice Petráša a o chvíľu Brenkus zblízka spálil príležitosť na druhý ružomberský gól. Neubehli ani dve minúty a na druhej strane sa zase naskytla solídna príležitosť na vyrovnanie Ďurišovi, ktorý prišiel na ihrisko po prestávke. Žilinčan však minul ľavý dolný kút domácej „svätyne“. V 65. minúte poslal Gerec za chrbát obrany MŠK Almásiho a bolo 2:0. Vzápätí mimoriadne agilný Gerec vyzval na ďalší gól Twardzika, ale hostí pred odkrytou bránou ratoval Minárik. V 72. minúte Bičachčjan krížnou strelou z diaľky vrátil Žilinčanov do zápasu. V 82. minúte po prečíslení súpera sa v sľubnej koncovke ocitol Regáli, ale Petráš ho vychytal. V 86. minúte si Ružomberčania vydýchli po závare pred ich bránou.

MFK Ružomberok – MŠK Žilina 2:1 (1:0)

• Góly: 45. Gerec, 65. Almási – 72. Bičachčjan.
  • Ružomberok: Macík – Mrva, J. Maslo, Twardzik – Kojnok (57. Ďungel), Filinský, Múdry, Brenkus (62. Takáč), Madleňák – Almási, Gerec (78. Regáli)
  • Žilina: Petráš – Minárik, Kopas (46. Ďuriš), Kiwior – Vallo, Gono, Myslovič (59. Iľko), Sluka – Bernár, Paur (65. Kurminowski), Bičachčjan