Futbal

Liptáci si dali vlastné góly: Šťastie sa priklonilo na stranu AS Trenčín

Futbalisti AS Trenčín zvíťazili v 12. kole Fortuna ligy nad MFK Ružomberok 3:1. Duel sa hral na štadióne v Žiline.

Ilustračný obrázok k článku Liptáci si dali vlastné góly: Šťastie sa priklonilo na stranu AS Trenčín
8
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Futbalisti Trenčína sa pred zápasmi víkendového 12. kola ocitli na poslednom mieste tabuľky a potrebovali bezpodmienečne zabodovať. Boli to však Liptáci, ktorí sa mohli dostať do vedenia. V 17. minúte urobila obrana Trenčína chybu a Martin Regáli sa ocitol sám pred brankárom Igorom Šemrincom, loptu však poslal iba tesne vedľa brány.

Trest prišiel už o dve minúty, spoza šestnástky vystrelil Ruben Ligeon a od Jána Masla sa lopta odrazila presne k žrdi. Liptákov tento moment akoby zmrazil a nedokázali odpovedať. Do prestávky mal vážnejšiu príležitosť už iba domáci obranca Pirinen, no trafil len konštrukciu brány.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Druhý vlastný gól

Po prestávke Trenčania kontrolovali hru a náskok zvýšili po ďalšom vlastnom góle. Do vlastnej siete zamieril tentokrát po rohovom kope Alexander Mojžiš v 68. minúte. Aspoň jeden gól dal Trenčín aj z hry, tri minúty pred koncom sa presadil zvnútra šestnástky Jakub Kadák. Hostia ešte v nadstavenom čase druhého polčasu skorigovali skóre po priamom kope zásluhou hlavičky Masla.

Trenčín zvíťazil druhýkrát v sezóne, Liptáci ukončili trojzápasovú víťaznú šnúru.

AS Trenčín – MFK Ružomberok 3:1 (1:0)

Góly: 20. Maslo (vlastný), 68. Čurma (vlastný), 87. Kadák – 90.+2. Maslo. Rozhodovali: Ochotnický – Pozor, Jánošík, ŽK: Gajdoš (Trenčín)
Trenčín: Šemrinec – Ligeon (68. Yem), Križan, Šulek, Pirinen – El Mahdioui, Tučný (75. Zubairu) – Roguljić, Kadák, Ahmad (68. Comvalius, 87. Gajdoš) – Čatakovič (86. Ikoba)
Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo, Mojžiš – Kmeť (85. Boďa), Kostadinov, Kochan, Múdry (46. Dungel), Madleňák (56. Takáč) – Almási (46. Gerec), Regáli

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.