Futbalisti Ružomberka si pripísali cennú remízu na ihrisku Dunajskej Stredy.

Ilustračný obrázok k článku Liptáci uspeli v Dunajskej Strede, brankár Macík privádzal súpera do zúfalstva! VIDEO

Domáci sa od úvodných minút pustili do svojho súpera. Vyskúšali si pozornosť brankára Macíka, ale ružomberskú bránu výrazne neohrozili. V 11. minúte skúšal strelu Kalmár, bránu však minul. V 18. minúte po rohovom kope Mustedanagiča otvoril skóre Gál-Andrezly – 0:1. Odpovedať mohol v 27. minúte Davis, ale jeho strela letela vedľa brány. V 37. minúte postupoval do šestnástky Herc, na hranici bol faulovaný, ale píšťalka rozhodcu zostala nemá. Do konca polčasu sa domáci snažili o vyrovnanie, avšak bez úspechu. V 45. minúte Qose skúšal delovku z 30 metrov a brankár Jedlička musel loptu poslať na roh.

Druhý polčas začali domáci priamym kopom, no Kalmárovu strelu Macík chytil. Na druhej strane išla Mustedanagičova strela tesne vedľa. Tlak domácich sa stupňoval, do šancí sa však dostávali ťažšie. V 60. minúte po Hercovej spätnej prihrávke poslal loptu na bránu Divkovič, opäť sa však výborne predviedol brankár Macík. V 63. minúte po hre rukou dostal Madleňák svoju druhú žltú a tým pádom aj červenú kartu. V 64. minúte napriahol k strele Huk a delovku musel Macík vyraziť na roh. V 67. minúte Hercovu strelu vyrazil Macík na roh, pri ďalšej šanci letela Ronanova strela nad. V 74. minúte vystrelil Ronan, Macík loptu ešte vyrazil, ale dorážajúci Taiwo ju poslal do siete – 1:1. V 77. minúte poslal Huk loptu do siete, no gól neplatil pre ofsajd. Stav zápasu sa už nezmenil a tak sa súboj o tretie miesto skončil remízou.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – MFK Ružomberok 1:1 (0:1)

• Góly: 74. Taiwo – 18. Gál-Andrezly
Zdroj: YouTube.com