Tomáš Batiz Basketbal

Liptáčky opäť víťazne: Ružomberok uspel na palubovke Šamorína

Basketbalistky Ružomberka zvládli ďalšie stretnutie. V najvyššej basketbalovej súťaži na Slovensku zdolali Šamorín.

Ilustračný obrázok k článku Liptáčky opäť víťazne: Ružomberok uspel na palubovke Šamorína

Basketbalistky domáceho ŠBK Šamorín prehrali v stredajšej predohrávke 4. kola extraligy s MBK Ružomberok 50:75.

Spomedzi Ružomberčaniek sa najviac darilo Stašovej, ktorá zaznamenala 16 bodov. Zverenky Juraja Suju vyhrali každú štvrtinu, a po polčase si vytvorili náskok 12 bodov, ktorý v druhej časti hry ešte mierne zvyšovali. Napokon sa v Šamoríne zrodilo presvedčivé víťazstvo úradujúceho majstra.

Najbližšie sa basketbalistky Ružomberka predstavia domácemu publiku o týždeň proti nováčikovi extraligy – tímu Dubček Bratislava.

ŠBK Šamorín – MBK Ružomberok 50:75 (26:38)

• Najviac bodov: Sujová 11, Lelkesová, Marcová po 9 – Stašová 16, Mištinová 12, Jackovecová 11, 70 divákov