Aktualizované Správy

Máme ďalšie dve obete koronavírusu! Muž (†62) sa vrátil z Chorvátska, pár dní na to zomrel

Počet obetí koronavírusu na Slovensku stúpol z doterajších 33 na 35.

Ilustračný obrázok k článku Máme ďalšie dve obete koronavírusu! Muž (†62) sa vrátil z Chorvátska, pár dní na to zomrel
Zdroj: Dnes24.sk

Slovensko má ďalšie dve obete koronavírusu. Zomreli v utorok v ružomberskej nemocnici. Informáciu pre Dnes24 potvrdila hovorkyňa Ústrednej vojenskej nemocnice (ÚVN) SNP v Ružomberku Petra Dišková.

Ďalšie obete

V utorok 1. 9. 2020 zomreli vo vojenskej nemocnici dvaja pacienti s pozitívnym výsledkom testu na Covid-19. „Krátko po polnoci zomrel 62-ročný muž z Lúčok, ktorý sa 18. 8. 2020 vrátil z dovolenky v zahraničí,“ informovala Dnes24 hovorkyňa. Podľa informácií portálu Čas.sk sa muž vrátil z dovolenky v Chorvátsku.

„U tohto pacienta malo mať ochorenie veľmi rýchly spád. Minulú stredu bol na testoch, v piatok ho prijali do nemocnice, kde bojoval s chorobou len 5 dní,“ informuje Čas.sk.

„O 7:00 hod. ráno zomrela aj 80-ročná pacientka z Tvrdošína, ktorá trpela aj iným závažným ochorením,“ dodala Dišková.

Stav potvrdených úmrtí

Ministerstvo zdravotníctva SR uviedlo, že aktuálne touto informáciou nedisponuje. Stav potvrdených úmrtí v súvislosti s Covid-19 na Slovensku je podľa rezortu aktuálne nezmenený, a to na čísle 33. „Ministerstvo oznamuje pribudnutie úmrtia v súvislosti s Covid-19 až v nadväznosti na to, ako to potvrdí pitva zosnulého,“ spresnila hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie