Masívny výpadok elektrny na Liptove: Ako s na tom akvaparky a lyžiarske strediká?

Viaceré miesta na Liptove trápi výpadok elektriny. Ako to však vyzerá v našom regióne s akvaparkami a lyžiarskými strediskami?

Ilustračný obrázok k článku Masívny výpadok elektrny na Liptove: Ako s na tom akvaparky a lyžiarske strediká?
Zdroj: TASR

Výpadky elektriny momentálne neovplyvňujú chod lyžiarskych stredísk a akvaparkov v regióne Liptov. Starostovia obcí Liptovské Matiašovce, Liptovská Sielnica a Bobrovník, v ktorých bola podľa dodávateľa najhoršia situácia, pre TASR uviedli, že dodávku elektriny im už obnovili.

Liptovské akvaparky Tatralandia a Bešeňová sú podľa pracovníkov infoliniek v pondelok otvorené v bežnom režime. Rovnako sú na tom i viaceré lyžiarske strediská – Žiarce v Pavčinej Lehote, Opalisko v Závažnej Porube i Jasná v Demänovskej Doline. „Elektrina vôbec nerobila problémy. Jediné komplikácie nám robí vietor pri lanovkách,“ informovala Jana Pisarčíková zo spoločnosti Tatry Mountain Resorts (TMR).

Podľa starostu Liptovskej Sielnice Igora Guráňa obnovili dodávku pre obec okolo 08.00. h. „Vzhľadom na veterné počasie a ťažký sneh ráno vypadol prúd. Nespôsobilo to u nás však nejaký väčší problém. Od ôsmej hodiny už elektrinu máme,“ povedal.

Na strednom Slovensku je bez elektriny zhruba 15.000 odberných miest a mimo prevádzky asi 170 distribučných trafostaníc v správe Stredoslovenskej distribučnej (SSD). Vo väčšine prípadov sú za výpadkami stromy, popadané na elektrické vedenia, polámané a poškodené stĺpy či izolátory.

foto: Ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie