Futbal

MFK Košice - MFK Ružomberok 1:2 (1:1)

Futbalisti MFK Košice prehrali na domácom trávniku v 32. kole Corgoň ligy s Ružomberkom 1:2. Ružomberčania hrali od 36. minúty v oslabení, no ich víťazný gól strelil v 66. minúte Zreľák.

Ilustračný obrázok k článku MFK Košice - MFK Ružomberok 1:2 (1:1)

MFK Košice – MFK Ružomberok 1:2 (1:1)

Góly: 17. Skvašík – 6. Almaský, 66. Zreľák; Rozhodoval: Hracho, ŽK: P. Maslo, ČK: 36. P. Kováč, 1550 divákov.

** MFK Košice:** Ružinský – Kavka (79. Dordevič), Ostojič, Sekulič – Korijkov, Šinglár (68. Haskič) – Viazanko, Skvašík, Pačinda (71. Horodník) – Novák, O. Diaby

MFK Ružomberok: P. Kováč – Lupták, Kružliak, Nosek, P. Maslo – M. Nagy, Bartoš – Almaský (38. Koníček), Ďubek (90+ Lovás), Zreľák – Tawamba

Domáci začali ofenzívne a už v prvej minúte sa pred brankára Kováča dostal Pačinda, no neuspel. Košičania sa snažili o úvodný gól, no ako prví skórovali hostia. Nedôslednosť košickej obrany potrestal Almaský, ktorý zblízka prekonal Ružinského. Domáci pokračovali v aktívnej hre, no pri šanciach Pačindu a Diabyho dobre zasiahol Kováč. V 17. minúte ho však efektnou strelou spoza šestnástky obstrelil Skvašík a bolo 1:1. Domáci pokračovali v ofenzívnej hre, no Kováč si poradil s viacerými pokusmi. V 36. minúte však vybehol proti domácemu hráčovi, loptu zasiahol pred šestnástkou rukou a po červenej karte sa porúčal pod sprchy.

V úvode druhého polčasu sa dlho hralo na polovici oslabených Ružomberčanov. V 51. minúte Novák strieľal z ostrého uhla len do brankára Koníčka. Košičania sa snažili hostí prekvapiť centrovanými loptami i kombináciami, no obrana Ružomberčanov im veľa nedovoľovala. Hosťom v 66. minúte vyšla rýchla akcia, na konci ktorej Zreľák prekonal Ružinského – 1:2. Ružomberčanov druhý gól povzbudil, domáci boli naopak zaskočení a neúspešný pokus Diabyho o efektné „nožničky“ v 77. minúte bol na dlhší čas jediným nebezpečným pokusom Košíc. V závere zápasu sa Ružomberčanom darilo držať náskok a napokon tesné víťazstvo udržali.