Futbal

MFK Ružomberok nezískal v Myjave ani bod: O zápase rozhodol prvý polčas

Na zápas 10. kola futbalovej Fortuna ligy cestovali ružomberskí futbalisti po dvoch víťazstvách v rade. Tréner Ladislav Pecko pre zápasom povedal, že ak strelíme Myjave prvý gól, tak tam uhráme dobrý výsledok. Nestalo sa. MFK inkasoval dva góly po sebe, a ani zníženie Jakubkom nepomohlo.

Ilustračný obrázok k článku MFK Ružomberok nezískal v Myjave ani bod: O zápase rozhodol prvý polčas

Spartak Myjava – MFK Ružomberok 2:1 (2:1)

Góly: 17. Pekár, 21. Sládek – 34. Jakubko. Rozhodoval: Smolák, ŽK: Faško (Ružomberok), 1642 divákov

Myjava: Hruška – Kolár, Banovič, Marček, Beňo – Pekár, Kóňa, Bílovský – Piroska (70. Škutka), Sládek (75. Duga), Daniel (85. Slančík)

Ružomberok: Tofiloski – Lupták, Rosa, J. Maslo, P. Maslo – Faško (57. Lačný), Nagy (50. Kružliak) – Lovás (83. Boszorád), Ďubek, Zošák – Jakubko

Po úvodnom oťukávaní vyslal prvú vážnejšiu strelu do priestoru brány domáci Pekár v 10. min a narobil Tofiloskému starosti. Brankár Ružomberka sa predviedol pri strele Beňa v 15. min. O ďalšie dve minúty už ale lovil loptu zo siete, keď ju k žrdi dokázal presne zakrútiť Pekár – 1:0. Kopaničiari boli pri chuti, v 21. min odvrátila obrana hostí loptu iba k Sládekovi a ten ju zvnútra pokutového územia umiestnil k žrdi – 2:0. V 29. min pálil po rohu nad bránu Pekár a ten istý hráč zakončoval mimo priestoru brány aj o dve minúty. Otrasení Ružomberčenia v 35. min skorigovali, lopta sa poodrážala k nepokrytému Jakubkovi a ten sa zblízka nepomýlil – 2:1. Zaujímavý futbal sa na trávniku odohrával aj v nasledujúcich minútach, no výrazná šanca sa už v prvom dejstve nezrodila.

Po zmene strán najskôr mierili mimo priestoru troch žrdí Ďubek a na opačnej strane ihriska Daniel. V 57. min našiel Beňo pred bránou kopačku Sládeka, no ten z dobrej pozície mieril privysoko. V 59. min preletela tesne ponad brvno Kolárova strela. Hostia predviedli peknú akciu o dve minúty, Zošák poslal spätnú prihrávku striedajúcemu Lačnému, ktorý bránu prestrelil. V 65. min mal gól na kopačke Bílovský, no Piroskovu prihrávku nedokázal využiť. O dve minúty bol myjavský stredopoliar v úlohe prihrávajúceho, kolmo vyslal do úniku Sládeka, ale hrdinom okamžiku sa stal Tofiloski. Rovnako tomu bolo v 80. min, keď vystihol rozohrávku Ružomberčanov Škutka, ale zoči-voči brankárovi hostí sa nepresadil. Domácich to napokon mrzieť nemuselo, lebo zápas dotiahli do víťazného konca.

Norbert Hrnčár, tréner Myjavy: „Máme veľkú radosť z víťazstva nad silným Ružomberkom, lebo Ružomberok má naozaj kvalitné mužstvo. Toto víťazstvo si veľmi ceníme. Mrzí ma jedna vec, že sme nevyužili obrovské množstvo gólových šancí a ten zápas sme mali uzavrieť omnoho skôr. Z tých gólových šancí, ktoré sme si vypracovali po fantastických akciách, mali padnúť ešte ďalšie góly.“

Ladislav Pecko, tréner Ružomberka: „Keď idete na Myjavu, tak súpera nemôžete pustiť do vedenia 1:0, tobôž 2:0, tak ako my, zbytočnými chybami. Potom sa zápas na Myjave veľmi ťažko otáča. Aj keď sme sa snažili, dali sme do toho dosť. V druhom polčase boli chalani zbytočne nervózni a akcie nedotiahli do konca. Ku cti im slúži, že sme šli za vyrovnaním, tlačili sme. Potom sme mali otvorené trošku zadné dvierka, ale s tým sme počítali. Rozhodujúce bolo, že Myjavu nemôžete tak ľahko pustiť do dvojgólového vedenia.“