Na pôde úradujúceho majstra sa Hrnčárovým zverencom nedarilo

Futbalisti AS Trenčín zvládli nedeľňajší súboj 6. kola Fortuna ligy a našich chlapcov zdolali 3:1. Za tretím víťazstvom v sezóne, vďaka ktorému poskočili v tabuľke na siedmu priečku, ich potiahol dvomi gólmi 19-ročný Nigérijčan Aliko Bala.

Ivana Milanová
Ilustračný obrázok k článku Na pôde úradujúceho majstra sa Hrnčárovým zverencom nedarilo
Zdroj: Dnes24.sk

Na nedeľňajší zápas 6. kola futbalovej Fortuna ligy AS Trenčín – MFK Ružomberok nastúpili mužstvá v týchto zostavách:

Trenčín: Šemrinec – Šulek, Kleščík, Lawrence, Holúbek – Ket – Bala, Jančo, Paur, Kalu – Janga

Ružomberok: Macík – P. Maslo, J. Maslo, Kružliak, Kupec – Nagy – Daniel, Ďubek, Chrien, Gál-Andrezly – Mareš

Góly: 17., 72. Bala, 57. Janga – 38. Mareš.

Rozhodoval: Očenáš

Žlté karty: Kleščík, Jančo, Prekop – Chrien

Diváci: 1921

Komentár

Domáci sa dlhšie dostávali do tempa, pričom ich brzdili početné nepresnosti. Napriek tomu už vo 4. minúte Kalu trafil do brvna a v 17. minúte po Holúbkovom presnom centri Bala umiestnenou hlavičkou otvoril skóre. Útočnej snahe hostí chýbala dôraznejšía finálna fáza, a tak vážnejšie šance si vypracovali o tvorbu hry sa snažiaci Trenčania. Po polhodine prvého polčasu Paurova delovka i nádejná hlavička neboli ďaleko od cieľa. V 38. minúte sa dočkali aj nepoddajní hostia, keď po Chrienovom prieniku odrazenú loptu pohotovo poslal zblízka do siete Mareš.

Ružomberok nevyužil túto situáciu na výraznejšie zneistenie súpera a pykal, pretože v 57. minúte po rohu najvyššie vyskočil a presne hlavičkoval Janga, ktorý vrátil domácim stratený náskok. Odštartoval tým trenčiansku ofenzívnu lavínu, s ktorou mali hostia nemalé problémy. Strely Paura, či Janča volali po góle, ten však prišiel až v 72. minúte po Balovom dravom sóle cez polovicu ihriska. Na túto výzvu už hostia nedokázali zareagovať a úradujúci majster si svoje zaslúžené víťazstvo ustrážil.

Hlasy trénerov

Martin Ševela, tréner Trenčína: „Prvý polčas bol opatrný, súper disciplinovane vykrýval priestory a hoci sme sa ujali vedenia, hostia trochu so šťastím dokázali vyrovnať. Cez prestávku sme nabádali hráčov k väčšej aktivite a trpezlivosti, v druhom polčase sa im to podarilo naplniť a netypicky zo štandardky sme pridali druhý gól. Krásne Balove sólo cez celé ihrisko a jeho tretí gól bola už len čerešnička na torte. Najmä v druhom polčase nechýbali našej hre emócie, najpriek tomu vidíme aj naše nedostatky, na ktorých odstránení musíme neustále pracovať, pretože sa chceme vrátiť na priečky, na ktoré patríme.“

Norbert Hrnčár, tréner Ružomberka: „Podľa môjho názoru sme v prvom polčase kontrolovali hru. Napriek tomu, že sa Trenčín dostal do vedenia, nepúšťali sme ho do väčších šancí. V druhom polčase sme zápas chceli dostať do fázy, keby by Trenčín znervóznel, ale podarilo sa mu streliť druhý gól, ktorý bol zlomový. Potom sa už hra roztrhala a naša snaha o návrat do zápasu už nebola úspešná, takže súperi si svoje víťazstvo ukontrolovali.“

Čítajte tiež:

VII. Slovenský zraz motocyklov Jawa 500 OHC v Ružomberku

Niektorí chodíme na čerpaciu stanicu, niektorí si to zariadia inak

Zdroj: TASR

Odporúčame