Obe družstvá ŠKST v tejto sezóne iba o záchranu

Cez víkend sa v stolnotenisovej herni ŠKST odohrali ďalšie kolá mužskej aj ženskej Extraligy. V kolotoči nechýbali ani obe ružomberské družstvá, ktoré v závere prvej časti sezóny zabojovali o (možno) posledné body do tabuľky.

Petra Janigová Stolný tenis
Petra Janigová Stolný tenis

Obe družstvá ŠKST v tejto sezóne iba o záchranu

Cez víkend sa v stolnotenisovej herni ŠKST odohrali ďalšie kolá mužskej aj ženskej Extraligy. V kolotoči nechýbali ani obe ružomberské družstvá, ktoré v závere prvej časti sezóny zabojovali o (možno) posledné body do tabuľky.

V nedeľu sa základná časť našej najvyššej súťaže uzavrela pre družstvo žien. V 6. kole sa ešte Ružomberčanky pokúsili vylepšiť si svoje tabuľkové postavenie, aj keď už vedeli, že na prvú šestku to stačiť nebude. V doobedňajšom zápase zdolali Valaliky 6:4, ale v druhom stretnutí to už také jednoduché nebolo. Podľa očakávaní prehral domáci tím s tretími Miňovcami hladko 1:6, keď jediný bod uhrala Simona Fabiánová. Ženské družstvo po prvej časti skončilo na siedmej priečke, pričom od postupu do hornej šestky ich delilo šesť bodov. „Body, ktoré nám teraz chýbajú sme stratili pred týždňom v predohrávke v Nitre, s áčkom sme prehrali 6:3 a s nitrianskym béčkom sme remizovali 5:5, práve to boli dosť dôležité body,“ zhodnotil prezident klubu Roman Cibulka. „Pre chorobu nám tu chýbala naša veľká nádej Katka Belopotočanová , ktorá má iba dvanásť rokov a keby nastúpila verím, že by to bolo z našej strany lepšie.“

Mužský tím sa v sobotu stretol v priamom súboji o ôsmu priečku s Galantou a zápas mu vyšiel výborne. Tím okolo hrajúceho trénera a kapitána Dalibora Jahodu zdolal súpera vysoko 6:2, čo prinieslo do ružomberského tábora dôležité body potrebné na záchranu v druhej časti súťaže. „Aj keď výsledok tomu nenasvedčuje, bol to veľmi ťažký zápas a teší ma, že muži zabojovali ako tím. Rád by som vyzdvihol výkon Dalibora Jahodu, ktorý v zápase ukázal, čo pre neho stolný tenis znamená, podržal tím a bol ťahúňom celého mužstva,“ pridal svoje hodnotenie Roman Cibulka. Mužov čaká ešte posledný zápas s Košicami, ale bez ohľadu na výsledok, sa ani oni do šestice najúspešnejších neprepojujú.

Oba tímy majú ale podľa prezidenta ŠKST veľmi dobré predpoklady, že najvyššiu súťaž si udržia aj do ďalšieho ročníka. Družstvá v spodnej šestke budú teraz hrať o záchranu v extralige, u mužov zostupujú do 1. ligy dvaja najslabší, u žien iba jeden tím. „Čakali sme to u obidvoch tímov vzhľadom k tomu, že máme mladý káder najmä u žien, väčšinou hrajú naše odchovankyne, takže sme neverili, že by sme nejako mútili vody v tých vrchných priečkach. U mužov je to každý ročník čoraz ťažšie, mužstvá sa posilňujú a my sme radi, že dokážeme vyhrať aspoň niektoré zápasy,“ dodal R. Cibulka.

Zhrnutie výsledkov:

Ženy: ŠKST Ružomberok A – STO Valaliky A 6:4, na sety: 22:20 (body za Ružomberok: Belopotočanová 3, Fabiánová 2, Barthová 1)

ŠKST Ružomberok A – OŠK Miňovce A 1:6, na sety: 5:18 (body za Ružomberok: Fabiánová 1)

Muži: ŠKST Ružomberok A – Metalfin Galanta A 6:2, na sety: 20:11 (body za Ružomberok: dvojhra: Jahoda¬- Koválik, Jahoda 4, Bezúr 1, Koválik 1)

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín