Jozef Milan Lyžovanie

Paralelný slalom na Malinom Brde (aktualizované)

V sobotu 17.marca usporiadala 1. Ružomberská lyžiarska, a.s. - prevádzkovateľ lyžiarskeho strediska Malinô Brdo - šiesty ročník verejných pretekov v obrovskom paralelnom slalome.

Od februára tohto roka sa prakticky každý víkend na Malinom Brde konajú rôzne druhy lyžiarskych pretekov a súťažných podujatí súvisiacich s lyžovaním. SKIMEDIACUP, Maestro cup, Malinô Brdo Night Skialp Challenge, YRC Snow Tour 2012, Majstrovstvá Slovenska žiakov v alpských disciplínach a posledný – MALINÔ BRDO PARALLEL SLALOM. Riaditeľ strediska Ivan Melicháč a člen predstavenstva 1. Ružomberskej lyžiarskej, a.s. (1.RL) považuje pravidelné sponzorovanie lyžiarskych akcií za dobrú reklamu pre stredisko (na rozdiel od iných). „Som rád, že 1.RL takýmto spôsobom napomáha rozvoju lyžiarskeho športu , ktorý je v poslednej dobe na Slovensku tak trochu zaznávaný“, hodnotí Ivan Melicháč. Na margo problémov, ktoré usporadúvanie pretekov stredisku spôsobuje, dodáva – „naše prírodné danosti sú také, že môžeme vyčleniť polovicu hlavného svahu na konanie súťaží, čo aj robíme.“

Pretekov v obrovskom paralelnom slalome sa tohoto roku zúčastnilo niekoľko menej pretekárov (24). O čo menej, o to kvalitnejších. Alebo inak povedané, na svahu sa pri týchto – podľa riaditeľa- na Slovensku jedinečných pretekoch stretávajú bývalí pretekári, ktorí sa na svoje „vystúpenie“ zodpovedne pripravujú, pretože akcia už má svoj kredit. Inak to ani nemôže byť, pretože na postup „len“ do semifinále je treba zajazdiť 6 kôl. Súťaž, používajúca pyramídový vyraďovací systém, má vďaka nemu veľkú dávku napätia a emócií.

Celkové výsledky súťaže (vyraďovacia súťaž dvojíc): 1. Masarik Marko 2. Švidroň Filip 3. Tiščan Tibor 4. Legerský Jozef

Poradie podľa dosiahnutých časov v kvalifikácii:

  1. Švidroň Filip 44,62s
  2. Tiščan Tibor 45,13
  3. Masarik Marko 46,66
  4. Legerský Jozef 47,02
  5. Bugáň Martin 47,15
  6. Mišiak Michal 48,49
  7. Turzák Martin 48,60
  8. Streit Tomáš 48,65

Kompletné výsledky nájdete na: www.kk-sporttiming.sk

RK MBrdo  slalom
9
Galéria

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie