Jozef Milan Iné športy

Po ružomberských schodoch jazdil aj majster sveta Ondrej Glajza

V nedeľu sa v centre Mesta konal 3. ročník MTB kritéria s názvom Ružomberské schody 2013. Preteky sa začali hromadným štartom všetkých súťažiacich, jazdilo sa hodinu plus jedno kolo. Víťazom hlavnej kategórie sa stal Milan Barényi jazdiaci za Trek KCK Oslany (na titulnej snímke).

Ilustračný obrázok k článku Po ružomberských schodoch jazdil aj majster sveta Ondrej Glajza

Zaujímavá okružná trasa mala dva zjazdy dole Školskými a Ružovými schodmi, vybehnúť bolo treba hore Tmavými schodmi. Okruh meral 1830 m. Vlaňajší víťaz Michal Lami z Košíc dal tentoraz prednosť pretekom v Číne. Riaditeľ pretekov Peter Cigaňák, napriek tomu, že sa týždeň nevyspal, bol vcelku spokojný: „Pretekárov máme o 6 viacej ako minulý rok, kedy ich štartovalo 20. Medzi nimi je aj majster sveta v cyklokrose Ondrej GLAJZA (46) (v roku 1989 medzi amatérmi). Počasie je perfektné, po pretekoch budú hrať kapely. Príprava takéhoto podujatia dá teda mne a partii zabrať, treba kopec vecí vybaviť, dnes ráno sme napríklad skončili o piatej. Trošku sme skomplikovali život tu bývajúcim, ktorí nemôžu vyjsť s autom. Verím, že nám to ľudia nebudú mať za zlé.“

Muži do 40 rokov

por. št.č. meno tím poč.kôl čas
1 11 BARÉNYI Milan Trek KCK Oslany 16 01:07:55.17
2 23 HARING Martin CK B.Bystrica 16 01:09:47.08
3 9 VIŠŇOVSKÝ Tomáš PROefect Team 16 01:10:07.09

Domáci jazdci mali zastúpenie v kategórii muži nad 40 rokov, v ktorej Milan JÁNOŠÍK (KNAC Ružomberok) skončil druhý, HULEJ Miroslav štvrtý a CSIFARY Ladislav šiesty. V juniorskej kategórii preteky absolvoval Kevin BYSTRIČAN z Liptovskej Lúžnej.

zdroj: casomierapt.sk