Futbal

Pod Čebraťom jasná prehra futbalovej Ruže s lídrom súťaže z Trenčína

V 17. kole futbalovej Fortuna ligy hostil MFK Ružomberok majstrovský AS Trenčín. Tréner Ladislav Pecko sa nechal pred zápasom počuť, že jeho tím je "hladný po víťazstve". Domáci hráči však nestrelili ani jeden gól, a preto nemohli pomýšľať na lepší výsledok.

Ilustračný obrázok k článku Pod Čebraťom jasná prehra futbalovej Ruže s lídrom súťaže z Trenčína

MFK Ružomberok – AS Trenčín 0:3 (0:1)

Góly: 31. Schet, 53. van Kesel, 55. van Kesel. ŽK: Kružliak – Rabiu. Rozhodoval: Marhefka – 1474 divákov

Ružomberok: Tofiloski – P. Maslo, J. Maslo, Rosa, Lupták (61. Lovás) – Kružliak – Ondrek (61. Jakubko), Faško, Dubek (79. Gerát), Zošák – Lačný.

Trenčín: Šemrinec – Kleščík, Skovajsa, Rundič, Madu – Koolwijk (84. Lawrence) – Van Kesel (81. Holubek), Opatovský, Rabiu, Schet (72. Guba) – Wesley

Domáci kapitán Zošák za necelé dve minúty mal dve obrovské príležitosti na otvorenie zápasového účtu. Najprv po Ďubekovom centri sám pred bránou AS loptu hlavou iba pohladil a o chvíľu na to, keď od polovice ihriska sa sám rútil na Šemrinca, pravačkou minul priestor medzi žrďami. V 29. min. Ďubek založil rýchlu akciu MFK, prihrávkou do behu oslovil Faška, ten sa mu snažil loptu vrátiť, no chýbali centimetre, aby z toho bola domáca tutovka. Napokon však v 31. min. udrel Trenčín, ktorý dovtedy ani raz neohrozil bránu Liptákov. Po pravej strane zbehol van Kesel a voľný Schet nezadržateľne hlavou rozvlnil sieť. Vzápätí opäť nebezpečne pohrozil van Kesel. V 34. min. mohol Faško vyrovnať, pekne si zasekol loptu v hĺbke trenčianskej šestnástky, ale Šemrinec vytasil reflexívny zákrok. Po vedúcom góle hostia ofenzívne ožili a viac sa tlačili pred domácu bránu. V 42. min. Tofiloski v miliónovej šanci vychytal van Kesela.

V 53. min. Holanďan van Kesel prešiel všetko, čo mu stálo v ceste a na dvakrát upravil na 0:2. Po ďalšej akcii AS svietil na tabuli stav 0:3, Liptáci opäť zabudli na zadné vrátka a po prečíslení a centri Scheta poľahky odkrytú bránu trafil opäť van Kesel. Pre Ružu to bola nepríjemná sprcha v úvode druhého dejstva. Naopak Trenčania sa dostala úplne na koňa. V 58. min. pohotovo zblízka zakončoval Lačný, ale iba do rúk Šemrinca. V 64. min. aktívny van Kesel trafil ľavú žrď ružomberskej brány. Hostia až do konca mali všetko dianie jasne pod kontrolou. Posledný strelecký pokus mal Zošák a Šemrinec loptu vytlačil z ľavého dolného kúta.

Ján Bíreš, asistent trénera Ružomberka: „Hlavne v prvom polčase sme sa snažili produkovať taký futbal, na aký sme sa celý týždeň pripravovali. Mrzia nás veľké nevyužité šance, ktoré ovplyvnili zápas. V 15. minúte sme mohli vyhrávať 2:0 a hralo by sa úplne inak. Po našej štandardnej situácii súper z rýchleho protiútoku dal gól. Do druhého polčasu sme išli s tým, aby sme čo najdlhšie udržali stav 0:1 a nepustili súpera do rýchlych protiútokov. No prišli dva góly a bolo po zápase.“

Ivan Vrabec, tréner Trenčína: „Vstup do dnešného zápasu nebol úplne podľa našich predstáv. Chvíľami sme pôsobili dosť neisto najmä pri defenzívnych činnostiach, ale postupne sme sa dostali do zápasu a mali sme tam aj nejaké šance. Napokon sme v prvom polčase aj dali gól. Cez prestávku sme si povedali, ako ďalej. Chlapci sa s tým stotožnili a výsledkom boli ďalšie dva góly. Chalani sa futbalom bavili, futbal im chutil. K celému zápasu pristúpili veľmi dobre.“