Jozef Milan Basketbal

Polčasové pokropenie živou vodou: Ruža je stále v hre o titul!

O víťazovi slovenskej basketbalovej extraligy žien rozhodne až záverečný piaty finálový zápas v košickej Infiniti aréne (30. apríla o 18.00). MBK Ružomberok totiž zvíťazil vo štvrtom dueli nad Good Angels Košice 67:62 a vyrovnal stav série na 2:2. Liptáčky po zmene strán zmazali 14-bodové manko.

Ilustračný obrázok k článku Polčasové pokropenie živou vodou: Ruža je stále v hre o titul!

4. finále basketbalovej extraligy žien:

MBK Ružomberok – Good Angels Košice 67:62 (26:40)

Ružomberok: Holmesová 21, Parkerová 18, Vandersllotová 7, Tetemondová 2, Lukačovičová 2 (Kmeťová 14, Minčíková 3, Brezániová 3, D. Baburová 0)

Good Angels: Bojovičová 17, Krivačevičová 13, Quigleyová 8, Kupčíková 1, Kulichová 0 (Sverisdóttirová 10, Hruščáková 7, Lacyová 6, Bálintová 0), TH: 24/21 – 7/6, fauly: 15–23, trojky: 4–4, 2300 divákov, rozhodovali: Gabara, Ženiš, Fuska.

Basketbalistky MBK vo štvrtom finálovom zápase po neuveriteľnej dráme zdolali Good Angels 67:62 a tým vyrovnali stav série na 2:2. Domáce hráčky veľmi zle vstúpili do zápasu, za necelé tri minúty prehrávali 0:7, o štyri minúty na to 4:14. Keďže ružomberská strelecká mizéria mala pokračovanie, v 14. minúte obhajca titulu viedol už o 24 bodov (33:9). V týchto chvíľach to vyrezalo na ružomberský uterák. Potom domáce hráčky deväťbodovou šnúrou znížili na 18:33 a tým sa začala ich fantastická bodová stíhačka. Tesne pred koncom polčasu sa priblížili na 12 bodov (24:36) a potom pokračovali v takomto kurze aj ďalej.

V 28. minúte po 14 bodoch v rade prvý raz Ružomberok preklopil skóre vo svoj prospech – 48:47. Pred poslednou štvrtinou bol stav 50:47. V 31. minúte liptovský kolektív vyskočil na 54:49, no Košičanky zakontrovali a v 35. minúte otočili stav na 54:60. V závere sa na palubovke aj iskrilo. Koncovku zvládli lepšie ružomberské basketbalistky, ktoré v tomto stretnutí ušli hrobárovi z lopaty.

Štefan Svitek, tréner Ružomberka: „Dokázali sme zabojovať a otočiť zápas so štvrtým tímom v Európe. Samozrejme, po takomto stretnutí musí byť tréner šťastný. Neviem, či som niekedy zažil, aby sa moje družstvo vrátilo do zápasu, keď prehrávalo o 24 bodov, no bol to fantastický návrat. Stav série je 2:2 a verím, že môžeme prekvapiť aj v utorok v rozhodujúcom zápase v Košiciach.“

Maroš Kováčik, tréner Good Angels: „Bol to viac bojovný ako kvalitný basketbal. Našimi chybami sme súperovi umožnili vrátiť sa do zápasu. Potom rozhodovalo aj šťastie a rôzne maličkosti. V úvode mal Ružomberok asi 17-percentnú streľbu, ťažko sa dalo predpokladať, že v tamkomto trende bude aj pokračovať. Taký je basketbal, prehrali sme si stretnutie, v ktorom sme už vysoko viedli.“