Kornel Kubík Rôzne

Pozrite si fotky novej Univerzitnej knižnice v Ružomberku: Na 7 podlažiach je aj televízne štúdio

Pedagógovia a študenti Katolíckej univerzity v Ružomberku už len odpočítavajú dni, kedy sa slávnostne otvorí nová Univerzitná knižnica. Už teraz je zrejme, že pôjde o jednu z najnovších a najkrajších univerzitných knižníc na Slovensku.

Ilustračný obrázok k článku Pozrite si fotky novej Univerzitnej knižnice v Ružomberku: Na 7 podlažiach je aj televízne štúdio
Zdroj: Dnes24.sk

Na otvorení premietnu film o výstavbe knižnice

Presne na pravé poludnie sa v stredu 25. septembra pretrhne pomyselná páska a do budovy vstúpia zvedavci z radov študentov, pedagógov, zamestnancov školy či širokej verejnosti. Súčasťou sprievodného programu bude aj dokumentárny film o výstavbe knižnice s názvom 869 dní.

Pri orientácii vám pomôžu farebné trojuholníky

Súčasťou knižnice bude aj orientačný systém v podobe farebných trojuholníkov umiestnených na oknách budovy. Trojuholníky budú slúžiť nielen orientačným systémom, ale súvisia aj s farbami na jednotlivých poschodiach. „Od hlavnej cesty uvidíte pekné farebné trojuholníky. Vychádzajú z koncepcie informačno-orientačného systému a sú inšpirované dielom doc. Ruska. Popri metalickej fasáde sa stanú tiež symbolom univerzitnej knižnice Katolíckej univerzity,“ uviedol v univerzitnej skupine na Facebooku Matúš Demko, doktorand z Katedry žurnalistiky KU, ktorý sa zaoberá propagáciou novej knižnice.

Bude tam aj mediálne centrum

Moderná knižnica bude mať sedem podlaží. Okrem samostatnej knižnice sa v budove bude nachádzať aj nové mediálne centrum žurnalistov. Okrem samotného univerzitného rádia, strižne či televízneho štúdia si tam miesto nájde aj redakcia časopisu ZUMAG.

Fotky novej Univerzitnej knižnice v Ružomberku nájdete vo fotogalérii vpravo.

Viac si o nej prečítať TU.

Student24/Simona Ivančáková, foto: archív Katolíckej univerzity v Ružomberku

Nová Univerzitná knižnica v Ružomberku
9
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie