Basketbal

Prehra v Piešťanoch, víťazstvo v Leviciach

Basketbalový tím Piešťanské Čajky zvíťazil v sobotu v 7. kole Stredoeurópskej ligy (SEL) a zároveň v dueli extraligy žien na domácej palubovke nad MBK Ružomberok 62:60. V nedeľu Ruža vyhrala u Levičaniek o 26 bodov.

Ilustračný obrázok k článku Prehra v Piešťanoch, víťazstvo v Leviciach
Zdroj: Webnoviny.sk

Nedeľa 27.10.2013

BKŽ Levice – MBK Ružomberok 47:73 (22:43)

Najviac bodov: Bačová 16, Šimová 9, Ozgincová 6 – Stalvatová 14, Rističová 12, Čermáková 10, 100 divákov

Sobota 26.10.2013

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 62:60 (31:28)

Najviac bodov: Stehlíková 20, Páleníková a Bartánusová po 10 – Kmeťová 12, Murphyová 10, Rističová 9, 250 divákov

Čajky nastúpili na zápas s veľkou motiváciou opäť po roku získať skalp Ružomberka. Pred rokom Ruža podľahla Čajkám 54:70. No práve táto motivovanosť im zväzovala ruky. Diváci videli viac bojovný ako pekný basketbal, a hoci domáce hráčky dokázali prvé tri štvrtiny vyhrať, dokonca viackrát viedli o 7 bodov (46:39, 50:43), rozhodujúci náskok nezískali. Necelú minútu pred koncom hostky vyrovnali na 60:60. Čajky však premenili 2 zo 4 šestiek a získali cenné víťazstvo do tabuľky SEL i do tej extraligovej.