Ivana Milanová Futbal

Prevalcovanie Michaloviec prinieslo tri body

Zverenci trénera Norberta Hrnčára boli skvelí už v prvom polčase, ale druhý ovládli. Hrali moderne a nápadito, čo náležite odmenili aj spokojní diváci.

Ilustračný obrázok k článku Prevalcovanie Michaloviec prinieslo tri body

V 7. kole Fortuna ligy privítal Ružomberok na svojom trávniku Michalovce.

MFK Ružomberok: Macík – P. Maslo, J. Maslo, D. Kružliak, Kolčák – Nagy – Daniel, Chrien (82. Lačný), Sapara (73. Ďubek), Gal Andrezly – Mareš (84. Faško)

MFK Zemplín Michalovce: Macej – Koscelník, Qose, Sipľak, Podhorin – Žofčák (63. Turik), Sedlák – Kunca (77. Kustha), Mensah, Leško (62. Vajs) – Škutka

Góly: 15. Daniel, 51. Sapara, 57. Nagy, 81. Mareš

Žlté karty: 38. Leško, 63. Vajs (obaja Michalovce)

Rozhodovali: Prešinský – Hancko, Pozor

Diváci: 1860

Komentár:

Prvú strelu medzi žrde vyslal v 5. minúte michalovský Mensah a Macík ju hravo kryl. V 15. minúte z uhla napriahol Sapara, Macej loptu len vyrazil a Daniel pohotovo strelou k žrdi otvoril skóre – 1:0. Medzi 23. a 25. minútou Sapara pri dvoch štandartkách asi zo 40 m vytiahol podobný signál. V prvom prípade z jeho kolmice loptu do „ohňa“ nasmeroval Kružliak, ale hostia sa ubránili. Druhýkrát milimetrový center kapitána Ruže našiel Mareša a ten v gólovej pozícii z prvej namieril nad. V 34. minúte mal J. Maslo na hlave tutovku, aby poistil domáce vedenie, lenže po Saparovom rohu sa zblízka netrafil. V závere prvého dejstva, ktoré sa zväčša odvíjalo na polovici hostí, pohrozili aj Michalovce. Žofčákov priamy kop z 20 m opečiatkoval žrď.

Po zmene strán už Liptáci veľmi rýchlo zápas vybavili. V 51. minúte Saparov priamy kop prekĺzol Macejovi popri pravej žrdi do siete. V 57. minúte ružomberskú akciu potiahol Daniel, Mareš loptu naservíroval Nagyovi a bolo 3:0. O štyri minúty neskôr sa Mareš chytal za hlavu, keď jeho „gólovku“ cestu do siete skrížil spoluhráč Chrien. V 68. minúte veľkú príležitosť zavraždil Kružliak. V 69. minúte sa hostia prvý raz po prestávke dostali na dostrel ružomberskej brány, pri Mensahovej koncovke bol Macík pozorný. V 76. minúte po domácej brejkovej situácii, Mareš hlavou mieril tesne vedľa. V 81. minúte sa už aj český legionár pod Čebraťom dočkal gólu, po prieniku Gála-Andrezlyho. Zverenci trénera Norberta Hrnčára druhý polčas ovládli, hrali moderne, nápadito, čo aj spokojní diváci náležite odmenili. V 90. minúte Macej zabránil piatej pohrome pri čistej šanci Faška.

MFK Ružomberok – MFK Zemplín Michalovce 4:0 (1:0)

Hlasy trénerov:

Norbert Hrnčár, tréner Ružomberka: „V prvom polčase sme v útočnej tretine ihriska ľahko strácali lopty, čím sme dávali hosťom priestor pre ofenzívu. Napokon jeden gól sme dali. Druhý polčas sme to rozbehali, okrem pekných gólov mužstvo malo ešte veľa dobrých šancí. Z víťazstva máme radosť.“

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: „V týždni sme mali problémy, vypadli nám traja hráči z obrannej formácie, jeden nastúpil so sebazaprením, no nejako sme to poskladali. Prvý polčas to nevyzeralo zle, hoci po individuálnej chybe nám Ružomberok dal gól. Mali sme aj my šance, ale sme ich nedotiahli ku gólu. Zlomový moment bol druhý gól domácich, ktorý nás položil a súper už potom ovládol zápas a mal i ďalšie šance. Škoda, že za stavu 0:3 sme z nejakého protiútoku neskórovali, možno by sme stretnutie ešte zdramatizovali. Domáci však vyhrali zaslúžene a jednoznačne.“