Futbal

V piatkovej predohrávke 2. kola futbalovej Fortuna ligy 2015/2016 remizoval FK Senica na svojom ihrisku s MFK Ružomberok 1:1. Obe mužstvá zmazali nuly na ich bodovom konte.

Ilustračný obrázok k článku Prvý bod nového futbalového ročníka získal Ružomberok v Senici: Domáci vyrovnali v poslednej minúte

FK Senica – MFK Ružomberok 1:1 (0:0)

Góly: 90. Pillár – 62. Lovás. Rozhodoval: Michlian, ŽK: Kontár, Dolný – Cheptine, Boszorád, Jakubko, Zošák, 1589 divákov.

Senica: Šulla – Kontár, Pavlík, Pillár, Čunta (88. Hladík) – Hušek, Hlohovský, Mráz (68. Krč) – Kalabiška, Kosorin (73. Rajník), Dolný

MFK Ružomberok: Šavol – Boszorád, Kružliak, Nagy, Lupták – Vavrík – Zošák, Ďubek, Cheptine (46. P. Maslo) – Jakubko (60. Lovás), Masaryk (90. Ondrek)

Na Záhorí sa v druhom kole stretli mužstvá, ktoré v ligovej ouvertúre svoje zápasy prehrali. Hostia pricestovali bez vykartovaného stopéra J. Masla i zraneného obrancu Rosu, v úvode však pôsobili aktívnejším dojmom. Pozornosť Šullu ako prvý vyskúšal v 9. minúte Ďubek a v dobrej šanci nepochodil o päť minút neskôr ani Masaryk. Postupne sa iniciatívy ujali domáci. V 24. minúte Čunta našiel v šestnástke presným centrom Kosorinovu kopačku, ale Šavol jeho veľkú šancu zneškodnil dobrým zákrokom. Krátko pred odchodom do šatní sa Mráz preštrikoval cez obranu hostí, narazil si ešte s Kosorinom, ale jeho pokus brankár Ružomberka reflexívne vyrazil.

Ružomberčania pohrozili po zmene strán striedajúcim P. Maslom, ktorého hlavičku bravúrne vyrazil Šulla a zachránil svoj tím. Oporou bol aj jeho náprotivok Šavol, ktorý v 53. minúte vytlačil volej Dolného na roh. Hosťujúcemu trénerovi Galádovi vyšlo po hodine hry striedanie Lovása za Jakubka, pričom nový muž sa mu už po dvojminútovom pobyte na ihrisku odvďačil za prejavenú dôveru gólovou hlavičkou – 0:1. V 67. minúte mohol domácich doraziť Zošák, ktorý technickou strelou opečiatkoval žrď. Šulla bol v permanencii aj po strele Ďubeka, ktorú vytesnil na roh. Domácim sa vytúžený gól predsa len podarilo streliť v 90. minúte. Jeho autorom bol na radosť tribún produktívny stopér Pillár, ktorý stál na správnom mieste a stačilo mu iba nastaviť nohu do strely Dolného – 1:1.

Eduard Pagáč, tréner FK Senica: „Pre nás to bol veľmi ťažký zápas. Bola to domáca premiéra, ktorú sme chceli zvládnuť. Pred zápasom sme chceli tri body, no po ňom berieme aj bod. Nehovorím, že sme s ním spokojní, chceme víťaziť. Chalanov pochválim za to, že išli za vyrovnávajúcim gólom až do poslednej minúty. Gól sme si určite zaslúžili.“

Ivan Galád, tréner MFK Ružomberok: „V dnešnom zápase sme veľmi chceli vyhrať. Škoda, že sa nám to nepodarilo. Napriek tomu, že domáci majú šikovných a kvalitných hráčov, dnes sme boli lepším mužstvom a zaslúžili sme si vyhrať.“