Tomáš Batiz Futbal Šport

Futbalisti MFK Tatran Liptovský Mikuláš odohrali prvý prípravný zápas na novú sezónu proti Ružomberku.

Ilustračný obrázok k článku Prvý prípravný zápas Tatranu: Liptáci si na úvod zmerali sily s Ružomberkom, FOTO
17
Zdroj: Tomáš Batiz

Skóre stretnutia otvoril v 25. minúte Ľuboslav Laura, ktorý strelou z prvej prekonal Krajčírika. Dve minúty pred koncom úvodného dejstva sa Ružomberku podarilo vyrovnať, keď na 1:1 upravil Gerec.

Ružomberčania nastúpili do druhého polčasu s kompletne prestriedanou zostavou. V 68. minúte sa postaral o obrat skóre skúšaný futbalista Ondřej Novotný – 2:1. V dramatickom závere padli tri góly behom piatich minút. Najskôr v 81. minúte vyrovnal Dragan Andrić na 2:2, už po troch minútach prinavrátil vedenie na stranu hostí Arthur Angelo Legnani, v 86. minúte vyrovnal Denis Čery na konečných 3:3.

Ruža odohrá najbližší prípravný zápas v sobotu 22. júna 2019 o 15:00, kedy si vrámci osláv stého výročia športu vo Veľkom Šariši zmeria sily s tamojším tímom. Liptovský Mikuláš privíta v sobotu o 17:00 Viktoriu Plzeń.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Ružomberok 3:3 (1:1)

• Góly: 25. Laura, 81. D. Andrić, 87. Čery – 42. Gerec, 67. Novotný, 84. Legnani
  • MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Mikušiak – Krčík, Vacovský, Kucharčík, Čery, Laura, Bartoš, Gerát, Kačerík, Tiganj, Václavík
  • Náhradníci: Gábriš, S. Andrić, Coma, Baláž, Žákovič, Lišivka, Greguš, D. Andrić
  • MFK Ružomberok: 1.polčas Krajčírik – Kojnok, Maslo, Jonec, Mojžiš, Takáč, Zsigmund, Gerec, Bobček, Gál Andrezly, Regali