Petra Janigová Basketbal

Prvý semifinálový zápas jednoznačne pre MBK

Semifinálové play – off medzi Ružomberkom a Šamorínom sa rozbehlo podľa očakávania. V prvom zápase porazili basketbalistky MBK svojho súpera presvedčivo 84:44.

Zápas otvorila svojou prvou dvojkou v ružomberskom drese Amy Jaeschkeová, ktorá zvyšovala ešte na 4:2. Potom išiel do vedenia Šamorín, ale ako to už býva zvykom za stavu 4:5, to bolo aj naposledy. Nová posila však nepovedala posledné slovo a v 5. minúte bolo zásluhou jej ôsmich bodov 10:5. Domáci tím sa opäť rozbiehal postupne, takže prvá štvrtina bola zo strany Ruže ešte trošku ťažkopádna. No v ďalších častiach sa už pokračovalo podľa známeho scenára. Ružomberčanky bránili čoraz poctivejšie a obrátky zvyšovali tiež v útoku. Súperky mali domáci tím ako tak na dohľad v 17. minúte, keď po trojke Talajkovej bolo 25:21. Lenže ten už záver prvého polčasu potvrdil, kto je v zápase jasným favoritom. So sirénou sa loptu snažila vyhodiť Bučáková, po zbytočnom faule dostala k dispozícii tri trestné hody. Za potlesku tribún a spoluhráčok premenila všetky tri šestky a MBK išiel do šatne za stavu – 40:24.

Po prestávke už Ruža Šamorín nešetrila. Postupne si vylepšovala zápasové štatistiky, pričom na výbornú vychádzala našim basketbalistkám najmä jednobodová streľba. Veď z 22 pokusov premenil Ružomberok často nevidených 19 trestných hodov. Tím potiahlo aj viacero úspešných strelkýň, dvojciferné číslo dosiahla v zápase až pätica hráčok. V 29. minúte viedli domáce o 27 bodov – 59:32, no tú skutočnú parádu si pošetrili nakoniec. V záverečnej desaťminútovke dovolili Šamorínu uhrať iba šesť bodov a vďaka vlastnému streleckému koncertu (23 bodov), dali zápasu konečnú podobu – 84:44.

Po jednoznačnej výhre o 40 bodov vedie MBK v semifinálovej sérii 1:0. Po ďalšiu čiarku si pôjde v stredu (4. apríla) do Šamorína a ak všetko pôjde ako má, play – off by sa malo ukončiť budúcu sobotu (7. apríla) v Koniarni, tretím víťazným zápasom.

MBK Ružomberok – ŠBK Šamorín 84:44 (16:11, 24:13, 21:14, 23:6) stav série:** 1:0**  Najviac bodov: Jaeschkeová 18, Štěpánová 15, Anderssonová 14 – Raková 9, Talajková a Ivanová po 7 TH: 22/19 – 19/11, fauly: 19 – 23, trojky: 1 – 3, rozhodovali: Kovalčík, Doušek a Perečinský, 450 divákov