Tomáš Batiz Futbal

Rozdali milióny eur pre obce a futbalové kluby: Príspevky aj na Liptov

Slovenský futbalový zväz rozdelil financie na podporu výstavby, rekonštrukcie a dobudovania futbalovej infraštruktúry. Kto uspel z nášho okolia?

Ilustračný obrázok k článku Rozdali milióny eur pre obce a futbalové kluby: Príspevky aj na Liptov
Foto: Tomáš Batiz

Výkonný výbor Slovenského futbalového zväzu (SFZ) na svojom zasadnutí v utorok 5. novembra 2019 schválil návrh pracovnej komisie týkajúci sa rozdelenia finančných príspevkov v rámci projektu podpory rekonštrukcie, výstavby a dobudovania futbalovej infraštruktúry v rokoch 2019–2021. Informoval o tom SFZ na svojej stránke.

Ako ďalej uvádza, v rámci tohto projektu bolo rozdelených 3,5 milióna eur, ktoré poputujú obciam a amatérskym klubom z celého Slovenska a sú určené na rozvoj infraštruktúry, ktorú využívajú mládežnícke družstvá.

V zozname podporených uchádzačov sa nachádza 298 klubov a obcí zo všetkých štyroch regionálnych futbalových zväzov, ktoré spadajú pod SFZ. Bratislavský futbalový zväz mal 30 úspešných žiadateľov o príspevok, Západoslovenský futbalový zväz 90, Stredoslovenský futbalový zväz 86 a Východoslovenský futbalový zväz 92 úspešných žiadateľov.

Medzi žiadateľmi z okresu Liptovský Mikuláš a Ružomberok uspeli futbalové kluby Svätý Kríž, Podtureň, Palúdzka, Hybe, Liptovský Ján a Jamník, Bešeňová, Liptovská Štiavnica ktoré dostali príspevok vo výške 10 000 €. Vyplýva to z dokumentu, ktorý zverejnil SFZ.

Spomedzi žiadateľov, ktorý geograficky spadajú pod Oblastný futbalový zväz Liptovský Mikuláš dostanú príspevok ešte Švošov (12 000 €), Ľubeľa (13 000 €) a Liptovská Ondrašová (15 000 €).

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie