Jozef Milan Futbal

Ruža naďalej čaká na svoje prvé domáce víťazstvo

Naši corgoňligisti stratili v domácom zápase s Nitrou ďalšie body a pomaly strácajú aj sympatie ružomberských fanúšikov. Křečkovi zverenci nedokázali na vlastnom trávniku zvíťaziť ani v treťom jarnom zápase.

Domáci začali síce tlakom, no Nitra už v 5. minúte pohrozila, keď sa Boszorád v ružomberskej šestnástke presadil cez Kostelného, ale, na šťastie pre súpera, ku koncovke sa nedostal. V 7. minúte Seydouba strieľaným centrom poriadne natiahol Hrdličku v ružomberskej bráne. Nasledoval prvý roh Nitry, ktorý zahrával Gajdoš a Murín hlavou otvoril skóre. Vzápätí, po ďalšom rohu MFK, Kroupovi, ktorý stále tesne pred bránou hostí, lopta v tutovke odskočila. „Jurkemikovci“ sa po vedúcom góle dostali „na koňa“, naopak v domácich radoch zavládol úplný chaos. Postupne sa však Liptáci z nepríjemného úvodu otriasli. V 28. minúte Poliačkov priamy kop z 20 metrov gólman hostí Hroššo vytesnil len na brvno. O dve minúty na to na druhej strane Gajdoš v sľubnej streleckej pozícii s desiatich metrov trafil len stopéra Kostelného. V 35. minúte si Masaryk vyskočil na Pekárov center, lenže zle nastavil hlavu.

V druhom polčase ružomberská snaha o vyrovnanie dlho stroskotávala na nepresných nakopávaných loptách, keď do kombinácii sa Ruža skoro vôbec nedostávala. No v 67. minúte predsa prišiel vyrovnávajúci gól. Po Poliačkovom rohovom kope z bezprostrednej blízkosti loptu so siete dorazil Masaryk. Bol to prvý gól Liptákov v jarnej časti na domácom ihrisku. V 73. minúte Seydouba kolmicou do brejku poslal Kroupa, no Hrdlička bol rýchlejší ako nitriansky útočník. V 75. min. pri závare pred Hroššom, o ktorý sa postarali Ďubek a Masaryk, aj šťastie stála na strane hostí. Ružomberčania veľmi chceli konečne doma na jar vyhrať, ale na stave sa už nič nezmenilo. V závere bližšie k druhému gólu bola Nitra, v 90. minúte však Ivančík tesne minul domácu bránu.

Aleš Křeček, tréner MFK: „Do stretnutia sme vstúpili dobre, s odhodlaním, bohužiaľ pri prvej štandardnej situácii sme nepokryli Murína a dostali sme gól. Ten poznamenal ďalších dvadsať minút, keď sme sa nemohli dostať do tempa. Súper urputne bránil svoju polovicu, nikde sa nehrnul, čakal na brejky. Ku koncu polčasu to už bolo lepšie. V druhom polčase sme ukázali, že tím má charakter, že má bojovného ducha a myslím si, že sme súpera jednoznačne prehrali vo všetkých smeroch.“

**Ladislav Jurkemik, tréner Nitry: **„Bol to dobrý a zaujímavý ligový zápas. Už v prvom polčase sme mohli rozhodnúť a vyhrávať nie 1:0, ale 3:0 a bolo by po zápase. Súper si potom v druhom polčase vytvoril tlak a z jednej nepozornosti sme dostali gól. V závere sme mohli opäť skórovať, Ivančík išiel dokonca sám na bránku. S hrou som spokojný, no s výsledkom nie.“

**MFK Ružomberok – FC Nitra 1:1 (0:1) ** Góly: 67. Masaryk – 8. Murín. Rozhodoval: Smolák, ŽK: Kostelný – F. Moravčík, 1373 divákov

Zostavy a striedania: MFK: Hrdlička – P. Maslo, Kostelný, Greššák, J. Chovanec – Lásik – Š. Pekár, M. Poliaček (75. Serečin), Hoferica (56. Skalák), Oboya (46. Ďubek) – Masaryk Nitra: Hroššo – Igor Kotora, Murín, Mar. Tóth, Harbuľa – Šimončič – Kolár (85.Šimonek), Gajdoš (70. F. Moravčík), Boszorád (65. Ivančík) – Kroupa, Seydouba

Ilustračné foto: Masaryk v zápase so Senicou