Basketbal

Ruža prehrala v Belgicku: Zlý začiatok, dobrý koniec?

Basketbalistky MBK Ružomberok v stredu vstúpili do G-skupiny Európskeho pohára FIBA prehrou 67:76 na palubovke belgického Wallonia Basket. Zverenky trénera Juraja Suju sa najbližšie predstavia 13. novembra doma proti francúzskemu GB Tarbes.

Ilustračný obrázok k článku Ruža prehrala v Belgicku: Zlý začiatok, dobrý koniec?

Wallonia Baskett – MBK Ružomberok 76:67 (35:24)

Najviac bodov: Trahanová 23, Mestdaghová 14, Steinbergová 11 – Murphyová 21, Rističová 14, Černáková a Vesterbergová po 10

Slovenský semifinalista uplynulého ročníka tejto súťaže mal katastrofálny štart do zápasu, keď prehrával 2:20 a hoci sa potom trochu spamätal, polčas prehral o 11 bodov. Ani v druhom dejstve neprišlo prebudenie hosťujúceho tímu, tretia štvrtina skončila remízou 23:23, domáce si pohodlne strážili náskok a poslednú desaťminútovku si aj mohli dovoliť prehrať o dva body.

V druhej najvýznamnejšej klubovej súťaži basketbalistiek v Európe štartuje v siedmich skupinách 28 tímov. Do šestnásťfinále postúpia prvé dve družstvá zo skupín, ktoré doplnia dve najlepšie z tretích miest.