Tomáš Batiz Futbal

Ružomberčania odštartovali zimnú prípravu: Pozrite si FOTO a VIDEO

Futbalisti MFK Ružomberok začali v utorok prípravu na jar 2019/2020 bez zmien v kádri. Hráči na prvý tréning prichádzali vo veľkej pohode.

Zdroj: TASR

Futbalisti MFK Ružomberok začali v utorok prípravu na jar 2019/2020 bez zmien v kádri. Trénerovi Jánovi Hasprovi chýbali reprezentanti do 21 rokov Ivan Krajčírik, Alexander Mojžiš, Adam Brenkus a Alex Holub aj legionári, ktorým vedenie umožnilo zo súkromných dôvodov pricestovať neskôr.

„Ďalej ideme s kompletným jesenným kádrom. Možno nejaká posila sa aj objaví, ale zatiaľ neviem o nikom. Momentálne chýbajú Qose a Kostadinov, keďže 6. januára oslavovali doma pravoslávne Vianoce a štyria chalani, čo sú na zraze reprezentačnej 'dvadsaťjednotky“ Krajčírik, Mojžiš, Holub a Brenkus,“ informoval médiá ešte pred úvodnou tréningovou jednotkou kouč momentálne štvrtého tímu Fortuna ligy Ján Haspra.

Kľučku na kabíne A mužstva Ruže si podávali aj niektorí mladíci s dorastu či z druholigového „béčka“. „Zimná príprava je na to, aby sa otvorila so širším kádrom a ten sa postupne zužoval,“ vysvetlil tréner Liptákov, ktorý je zástancom tvrdého drilu aj s patričnou kilometrážou. "Celá príprava bude aj behavá, tiež so silovými prvkami a samozrejme s množstvom herných činností. Náročná, no zároveň zaujímavá. Prvé týždne bude prebiehať v domácich podmienkach, pretože bolo by hriechom odísť z Ružomberka, keď tu máme všetko, peknú kabínu, kvalitnú regeneráciu, krásne hory i ihrisko s umelou trávou. Potom je v pláne herné sústredenie v Turecku, kde mužstvo odohrá tri prípravné stretnutia. Už je potvrdený Partizan Belehrad a ďalší súperi sa vybavujú,“ stručne priblížil zimu pod Čebraťom Haspra.

Hráči na prvý tréning prichádzali vo veľkej pohode. „Dobre som si oddýchol, myslím si, že mesiac voľna úplne stačil. Nebol však o ničnerobení, od kondičného trénera Tomáša Bartka sme vyfasovali individuálne plány, takže dosť som si pobehal. Potrebujeme absolvovať kvalitnú zimu, aby sme splnili prvý hlavný cieľ a dostali sa pred nadstavbou do hornej šestky,“ povedal 33–ročný kapitán mužstva Ján Maslo.

Prípravné zápasy:

  • 18. januára o 13.00 hod.: MFK Ružomberok – MFK Tatran Liptovský Mikuláš
  • 22. januára o 13.00: FC Baník Ostrava – MFK Ružomberok
  • sústredenie v Turecku od 24. januára do 2. februára s tromi prípravnými zápasmi
  • 8. februára o 14.00: Austria Viedeň – MFK Ružomberok
FOTO: Začiatok zimnej prípravy MFK Ružomberok
5
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie