Jozef Milan Futbal

Ružomberčania pred zimnou prestávkou nepreskočili Trenčanov

Tréner MFK Ružomberok Jozef Vukušič pre zápasom povedal: „Po tomto zápase je dlhá prestávka, takže áno, ideme do toho s tým, že chceme brať všetko." Realita je ale iná, domáci nebrali ani bod, pretože prehrali 1:2.

Ilustračný obrázok k článku Ružomberčania pred zimnou prestávkou nepreskočili Trenčanov

MFK Ružomberok – AS Trenčín 1:2 (0:0)

Góly: 60. Tawamba – 51. Mondek, 84. Malec. Rozhodoval: Smolák, ŽK: Lačný, Adamovič, Rundič – Baez, 1906 divákov

Ružomberok: Penksa – P. Maslo, P. Greššák, Adamovič, Zreľák – R. Bartoš, Martin Nagy – Ďubek (78. L. Lupták), Tawamba, Zošák – Lačný Trenčín: Volešák – Čögley, Kleščík, Rundič, Holúbek – Baez (79. Bariš) – Hajradinovič (63. Bero), Mišák (87. G. Bezák), Mondek – Van Kessel, Malec

Od začiatku sa na ťažkom teréne lepšie pohybovali domáci futbalisti. Tí si v prvom polčase vytvorili viac šancí a boli aj nebezpečnejší. V 13. minúte Ďubekov pas za obranu hostí našiel nabiehajúceho Tawambu, ale ružomberský legionár sa vo finálnej fáze nepresadil cez Rundiča. O tri minúty na to zase Tawamba podobným spôsobom poslal do „gólovky“ Lačného, ten pravačkou trafil len brvno. V 19. minúte Liptáci odmietli ďalšiu obrovskú príležitosť na otvorenie skóre. Všetko na ľavej strane vymyslel Lačný, jemne posadil loptu na hlavu Ďubekovi, ale Volešák reflexívne zasiahol. Po pol hodine hry zase Tawamba z hranice päťky „rybičkou“ minul trenčiansky „obdĺžnik“, vzápätí gólman AS nad brvno vytlačil Bartošov technický pokus spoza „veľkého vápna“. V 35. minúte sa o prvé nebezpečie pred domácou svätyňou postaral Mišák, ktorý sa pokúsil prelobovať vybiehajúceho Penksu, do bezpečia loptu dostal Maslo. O chvíľu na druhej strane v sľubnej pozícii nesadla strela Ďubekovi. V 39. minúte sa za hlavu chytal Malec, keď zblízka netrafil odkrytý ľavý kút domácej svätyne. Hostia až v závere prvej časti výraznejšie vystrčili ofenzívne rohy.

V úvode druhého polčasu sa najprv Lačný sám rútil na bránku AS, v rozhodujúcej chvíli si príliš loptu posunul, navyše zozadu ho sotil Kleščík, Smolák však penaltu nezapískal. Hneď na to Penksa neudržal v rukaviciach nepríjemnú Van Kesselovu strelu a Mondek dokopol loptu do prázdnej bránky – 0:1. V 60. minúte Zošák vysunul Tawambu, ten sa vďaka fyzickým prednostiam presadil cez obranu súpera a zoči–voči Volešákovi rutinne vyrovnal. V 67. minúte nedokázali Ružomberčania zastaviť od polovice ihriska prenikajúceho Van Kessela, ale koncovka Holanďanovi nevyšla. V 73. minúte Rundič na hranici šestnástky fauloval prenikajúceho Bartoša a po následnom Ďubekovom priamom kope zazvonila tyčka. V 84. minúte po prečíslení domácej obrany Malec ranou od brvna otočil stav na 1:2. Potom sa už na výsledku nič nezmenilo.

Jozef Vukušič, tréner Ružomberka: „Obe mužstvá ukázali veľmi dobrý výkon, my sme hrali na hranici svojich možností, momentálne takýto je náš potenciál. Problém bol v premieňaní šancí, v prvých dvadsiatich piatich minútach sme mali tri tutovky. Tie sa nám nepodarilo využiť, no aj tak stále bolo 0:0. Pred prvým gólom bola čistá jedenástka na Lačného a z protiútoku padol gól. Napriek tomu sme sa dostali do hry, dali sme na 1:1, mali sme tlak, no ale už aj súper sa dostával do dobrých príležitostí. Druhý inkasovaný gól už rozhodol o výsledku.“

Ivan Vrabec, tréner Trenčína: „Na veľmi ťažkom teréne sa odohral veľmi dobrý zápas, z našej i súperovej strany. Mali sme dobrý vstup do stretnutia, kontrolovali sme priebeh. Potom takými nevynútenými chybami sme dali Ružomberku šancu, ten mal dve veľké príležitosti, ktoré nevyužil. V druhom polčase moje mužstvo dalo gól, malo to vo svojich rukách. Potom Tawamba potvrdil, že je veľmi silný v šestnástke. V závere sme dali gól na 2:1. Obe mužstvá išli za víťazstvom.“

MFK Ružomberok - AS Trenčín 1:2