Tomáš Batiz Futbal

Ružomberčania zdolali Žilinu: Liptáci sa ujali vedenia vo Fortuna lige

Futbalisti MFK Ružomberok zdolali na domácom ihrisku MŠK Žilina. Liptáci vedú po zisku troch bodov tabuľku Fortuna ligy.

Ilustračný obrázok k článku Ružomberčania zdolali Žilinu: Liptáci sa ujali vedenia vo Fortuna lige

Liptáci si lepší štart do zápasu ani nemohli želať. Už v 3. minúte z pravej strany poslal center do ohňa Daniel a Gál-Andrezly dorazil loptu do siete. Autor vedúceho gólu bol pri chuti a o štyri minúty neskôr spoza „veľkého vápna“ otestoval Holeca. V 18. minúte hostia zahrávali vôbec prvý rohový kop a Kašša hlavou nedal Macíkovi žiadnu šancu – 1:1. V 29. minúte Cociuc napálil z 25 m a Macík vytesnil loptu spod brvna. O chvíľu, opäť po rohu, sa k hlavičke dostal Kašša, ale tentoraz minul bránu. V 43. minúte sa o technickú strelu z 18 m pokúsil Takáč, nemieril však presne.

Hneď v úvode druhého polčasu Macík vyboxoval Holúbekov razantný priamy kop približne z 30 metrov. V 51. minúte sa Kostadinovi núkala príležitosť po zaváhaní Králika, ktorý hlavičkoval len za seba, ale Ružomberčan ju nevyužil. V 59. minúte sa v sľubnej streleckej pozícii ocitol Takáč, Holec jeho krížny pokus vyrazil iba pred seba, ale tam nebol nikto z domácich hráčov. V 63. minúte Liptáci pekne zakombinovali a Tandir sa gólom poďakoval Danielovi za skvelú prihrávku. Vzápätí Tandir mohol dostať MFK do dvojgólového vedenia, Holec bol však proti. V 67. minúte sa Tandir tešil druhý raz – 3:1, keď mu znovu prihral Daniel. Od stavu 2:1 už „Ruža“ dominovala a zaslúžene získala prvé domáce víťazstvo v aktuálnej sezóne.

MFK Ružomberok – MŠK Žilina 3:1 (1:1)

• Góly: 3. Gál-Andrezly, 63. a 67. Tandir – 18. Kašša
  • Ružomberok: Macík – Čurma, J. Maslo, Twardzik, Urdinov – Qose, Takáč – Daniel (89. Kunca), Kostadinov (82. Kmeť), Gál-Andrezly – Tandir (76. R. Kružliak),
  • Žilina: Holec – Vallo, Kašša, Králik, Holúbek – Fazlagič – Mihalík (68. Jánošík), Cociuc, Škvarka, Sluka (85. Gamboš) – Boženík (73. Balaj)