Tomáš Batiz Basketbal

Ružomberčanky si v napínavom súboju poradili s Piešťanskými Čajkami

Basketbalistky Ružomberka zdolali vo 4. kole extraligy Piešťanské Čajky.

Ilustračný obrázok k článku Ružomberčanky si v napínavom súboju poradili s Piešťanskými Čajkami
6

Úvod zápasu bol z oboch strán vyrovnaný, no Liptáči napokon vyhrali prvú štvrtinu o dva body v pomere 12:14. Výrazný náskok si MBK Ružomberok vybojoval v druhej štvrtine, keď domácemu tímu nastrieľal 23 bodov, kým Čajky zaznamenali len štyri body.

Druhá polovica zápasu male ale opačný priebeh. Piešťanom sa podarilo zdramatizovať stretnutie, keď sa postupne na Liptáčky doťahovali. O všetkom napokon rozhodla záverečná štvrtina. V dramatickom závere o výhre Ruže rozhodla za vyrovnaného stavu 57:57 Oľga Jackovecová.

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 57:59 (16:37)

• Najviac bodov: Lubinová 20, Jakubcová 15, Thompsonová 14 – Jefferyová 18, Ellenberg-Wileyová 15, Šikšniuteová 12