Tomáš Batiz Futbal

Ružomberok doma bodoval so Žilinou: Vyrovnávajúci gól padol až v závere

Futbalisti MFK Ružomberok remizovali v 2. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy so Žilinou.

Ilustračný obrázok k článku Ružomberok doma bodoval so Žilinou: Vyrovnávajúci gól padol až v závere

Liptáci vstúpili do zápasu aktívne, ale dlho im ofenzívny apetít nevydržal. V 16. min. sa hrubej chyby dopustil Takáč, keď odovzdal loptu žilinskému Diazovi, ten gólovou prihrávkou oslovil Mihalíka a domácich pred bránkovou čiarou ratoval D. Kružliak, keď brankár Macík bol už prekonaný. Hostia postupne zvyšovali obrátky a prevzali aktivitu. V 21. vypálil z veľkej diaľky Kaša a ružomberský brankár jeho projektil vyrazil. Potom Anang vystrelil len do Macíka a Káčer zasa svoje sólo zakončil pokusom bez väčšej razancie. V čase, keď žilinský tlak viac – menej ustal, sa predsa skóre menilo. Po ideálnej prihrávke Kašu skóroval zblízka Sluka – 0:1. V závere prvého polčasu Škvarka z priameho kopu jemne lízol brvno.

Z kabíny si „Ruža“ priniesla do druhého polčasu viac odvahy, bola aktívnejšia smerom dopredu, ale do šancí, ani k priamej strele sa nedostávala. Naopak v 77. min. sa na druhej strane po rohovom kope v sľubnej pozícii ocitol striedajúci Boženík, ale zblízka trafil iba bočnú sieť. Domáci futbalisti vyvinuli značné úsilie, aby vyrovnali, no až v 88. min. sa dostali do prvej šance, keď pred Qosem zachránil Holec. Vzápätí Tomič sám postupoval na Macíka, ale v rozhodujúcej chvíli si loptu podkopol. V nadstavenom čase sa predsa len domáci dočkali, keď vyrovnali vlastným gólom Králika po centri Jedináka.

MFK Ružomberok – MŠK Žilina 1:1 (0:1)

• Góly: 90.+ Králik (vlastný) – 40. Sluka